"Фелтинс Арена" плака и за мините, и за Шалке 04 (видео)

Още веднъж Шалке 04 не постигна положителен резултат в Бундеслигата и кръг преди края на есенния полусезон е само на точка от опасната зона. Сега “кралскосините” загубиха с 1:2 вкъщи от Байер (Леверкузен).
Александър Драгович вкара първия гол за гостите в 27-ата минута след намесата на ВАР, а осем по-късно Лукас Аларио удвои след грешка на вратаря Ралф Феерман. В заключителните секунди на първата част американският нападател на домакините Хаджи Райт намали на 1:2, но през второто полувреме Шалке така и не успя да стигне до равенството.

По трибуните феновете на домакините организираха специална хореография, с която отбелязаха затварянето и на последната мина за въглища в района на Рур. След над 150 години Германия преустановява тази дейност, защото всички мини работят на загуба.
If the game is even half as spectacular we're in for a treat #Bundesliga #S04B04 pic.twitter.com/m8LaRLJclZ
В последния кръг преди паузата тимът на Доменико Тедеско гостува на Щутгарт.
От своя страна Байер (Леверкузен) е в средата на класирането и през идния уикенд приема Херта (Берлин).