Бъртън Албиън на полуфинал за Купата на лигата

Отборът на Бъртън Албиън шокира Мидълзбро в 1/4-финалите на турнира за Купата на лигата в Англия. Представителят на Лига 1 надви отбора от Чемпиъншип с 1:0 като гост. Победният гол за Бъртън на “Ривърсайд” отбеляза Джейк Хескет в 48-ата минута. Домакините доминираха през голяма част от срещата, а през първото полувреме пропуснаха няколко добри шансове за гол. Така Бъртън се класира за първи път в историята си на полуфинал за Купата на лигата.
Третодивизионен тим пък не беше достигал до тази фаза от надпреварата от сезон 2014/2015 година, когато това стори Шефийлд Юнайтед. За полуфиналите се класира и отборът на Манчестър Сити, който преодоля след дузпи Лестър. В сряда ще бъдат определени и останалите два полуфиналиста в мачовете между Арсенал - Тотнъм и Челси - Борнемут.