Фортуна шокира лидера Борусия (Дортмунд)

Отборът на Фортуна (Дюселдорф) поднесе сензацията в междинния 16-и кръг на Бундеслигата, след като победи с 2:1 у дома лидера Борусия (Дортмунд) и му нанесе първо поражение за сезона.
Така домакините записаха втора поредна победа след 2:0 над Фрайбург и прекъснаха серията от шест успеха на "жълто-черните".
С успеха Фортуна се изкачи на 15-о място в класирането с актив от 15 точки. Борусия остана на върха с 39, като авансът им пред съименниците от Мьонхенладбах беше стопен на 6 точки. Байерн (Мюнхен) е трети с 30 и мач по-малко.
Попаденията за Фортуна отбелязаха Доди Лукебакио, който излезе очи в очи със стража на Борусия Роман Бюрки в 22-ата минута и Жан Цимер в 56-ата. За гостите почетно се разписа влезлият като резерва Пако Алкасер в 81-ата минута, който засече с глава центриране на Лукаш Пишчек.
В другите мачове от кръга днес Волфсбург победи с 2:0 Щутгарт и остави "швабите" в опасна близост със зоната на изпадащите, а Херта и Аугсбург завършиха 2:2 в Берлин.