Борусия (Мьонхенгладбах) дръпна с три точки на Байерн след успех над Нюрнберг

Борусия (Мьонхенгладбах) дръпна с три точки пред третия Байерн (Мюнхен), след като надигра с 2:0 отбора на Нюрнберг в среща от 16-ия кръг на Бундеслигата. Футболистите на Дитер Хекинг поведоха в началото на второто полувреме (47), когато Торган Азар изведе тима си напред в резултата. Второто попадение падна в 86-ата минута, а негов автор бе Аласан Плеа, който се възползва от добро извеждащо подаване на Азар. При резултат 0:0 Торган Азар пропиля дузпа, стреляйки високо над вратата. След днешния успех Борусия (Мьонхенгладбах) изостава на шест точки от първия Борусия (Дормунд), който е и с мач по-малко.

В 24-ата минута Денис Закария пропиля изгодно положение за гол след центриране от фланга. Изстрелът на нападателя с глава обаче прелетя над напречната греда. Отборът на Борусия Мюнхенгладбах получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Ондрей Петрак срещу Флориан Неухаус. Първоначално гостите имаха сериозни претенции за правотата на арбитъра но помощ от ВАР затвърди решението да бъде отсъден 11-метров наказателен удар.

Зад топката застана братът на Еден Азар - Торган, който стреля високо над напречната греда и пропусна шанса да изведе отбора си напред в резултата. Все пак Торган Азар отбеляза гол във вратата на Нюрнберг в 47-ата минута. Ибрахима Траоре проби по десния фланг, след което пусна остро центриране по земя към втора греда, където белгиецът разпечата вратата на Фабиан Бредлов. В 75-ата минута Ибрахима Траоре стреля след отбита на границата на наказателното поле топка, но ударът му бе блокиран от стража Бредлов.

В 86-ата минута Борусия (Мьонхенгладбах) вкара втори гол на Нюрнберг, с което си подпечата успеха в днешния мач. Голмайсторът Торган Азар пусна добро извеждащо подаване към Аласан Плеа, който с удар в обратния ъгъл удвои за крайното 2:0.