Манчестър Сити се добра до 1/2-финал за Купата на лигата след дузпи

Защитаващият титлата си Манчестър Сити се класира на 1/2-финал в турнира за Купата на лигата на Англия. "Гражданите" елиминираха по пътя си състава на Лестър след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата приключи при резултат 1:1 след като Кевин де Бройне откри в 14-ата минута, а Марк Олбрайтън изравни в 73-ата. При дузпите обаче гостите бяха по-стабилни и с 3:1 точни изстрела продължават напред.

Домакините на "Кинг Пауър Стейдиъм" стартирата мача с триото Рашид Гедзал, Келечи Ихеаначо и Демарай Грей в атака. В средата на терена пък действаха Вилфред Ндиди, Висенте Ибора и Хамза Чудхури.

Джосеп Гуардиола също бе направил някои промени в стартовата си единайсеторка, като в атака разчита на Серхио Агуеро, Рияд Марез и Брахим Диас. Любопитното е, че Джон Стоунс днес игра като дефанзивен халф, а компания в средата на терена му правиха Фил Фодън и Кевин де Бройне.

В началото мачът започна мудно, без сериозни положения пред двете врати. В 14-ата минута обаче гостите откриха резултата с първата си по-добра атака. Кевин де Бройне получи на границата на пеналта, технично финтира защитник и със силен удар прати топката в мрежата за 0:1.

В 18-ата минута удар на Диас не се получи, но топката стигна до Марез в близост до вратата, но той стреля над напречната греда.

В 33-ата минута Ихеаначо напредна с топка в крака и реши да стреля към вратата на Сити извън наказателното поле, но ударът му не попадна в очертанията.

В 42-ата минута Хари Магуайър стрела след корнер, но неточно. Веднага след това събитията се пренесоха пред другата врата, където Марез шутира покрай вратата.

В 47-ата минута Агуеро бе изведен сам срещу вратаря, но ударът на аржентинеца бе блестящо отразен от Дани Уорд.

Манчестър Сити продължаваше да контролира събитията на терена и в 67-ата минута Марез получи на добра позиция, но ударът му профуча над вратата.

Лестър обаче издебна своя шанс, който дойде в 73-ата минута. Тогава Ндиди с хубав диагонален пас намери Марк Олбрайтън зад защитата, а крилото със силен удар от воле не остави шансове на вратаря за 1:1.

В 77-ата минута Сити имаше отлична възможност да си върне преднината. Марез бе изведен на добра позиция в пеналта и реши да стреля от малък ъгъл, като топката мина опасно близо до гредата.

До края на редовните 90 минути повече попадения не паднаха и така победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи. Там нервите на домакините не издържаха и единствено Хари Магуайър реализира от бялата точка, а след него пропуски направиха Кристиан Фукс, Джеймс Мадисън и Чаалар Сойюнджю. За гостите Рахим Стърлинг бе единственият, който не успя да отбележи, опитвайки удар в стил "Паненка", но съотборниците му бяха безкомпромисни и извойваха победата с 3:1 точни изстрела.

Лестър - Манчестър Сити 1:1