Пипо Индзаги спря Милан, "росонерите" загубиха двама титуляри за Фиорентина

Отборите на Болоня и Милан изиграха слаб мач, които завърши без победител пред 22214 зрители на стадион "Ренато Дал`Ара". Двата тима не успяха да се разпишат в последния мач от 16-ия кръг на Серия "А". През първите 70 минути "червено-черните" имаха инициативата, но след червен картон на Бакайоко, домакините пропуснаха да стигнат до успеха в края. Този резултат не зарадва нито една от двете страни, тъй като Филипо Индзаги е пред уволнение, докато играчите на Дженаро Гатузо пропуснаха уникален шанс да дръпнат с четири точки пред петия Лацио. Шестото равенство за гостите през тази кампания, второ поред без отбелязан гол, остави "росонерите" на четвърто място с 27 точки. Грандът обаче има едва една победа в последните си пет двубоя от калчото. Третият Интер пък има вече преднина от пет точки повече, а петият Лацио изостава с две по-малко.

Болоня също записа шесто равенство под ръководството на бившата деветка на миланистите, но "червено-сините" останаха в зоната на изпадащите. Болоня е на 18-то място с 12 точки, като няма победа от 30 септември.

Срещата бе от много важно значение за наставника на Болоня Филипо Индзаги, който рискуваше да загуби поста си, ако допуснеше ново поражение. СуперПипо направи три промени от поражението 1:2 с Емполи, залагайки на защитна тактика. Той заложи на Артуро Калабрези, Матиас Сванберг и Ибрахима Мбайе, които смениха Джанкарло Гонсалес, Ладислав Крейчи и Рикардо Орсолини.
Наставникът на гостите Дженаро Гатузо пък включи в стартовия състав капитана Алесио Романьоли, който лекуваше травма през последните 40 дни. Бранителят, Джанлуджи Донарума и Сусо бяха трите промени в стартовите 11 от загубата с 1:3 от Олимпиакос, която костваше участието на "росонерите" в Лига Европа. Те замениха Пепе Рейна, Иняцио Абате и Саму Кастийехо. Интересното е, че освен централния защитник, останалите десет футболисти бяха титуляри при равенството 0:0 с Торино в предния кръг.

В предни позиции в схемата 4-4-2 действаха намиращият се в много слаба форма Гонсало Игуаин и Патрик Кутроне.

При температура минус два градуса гостите взеха инициативата от първата минута. Миланският гранд обаче много трудно намираше пространство в сгъстената защита. Първият точен удар дойде в 23-ата минута, когато Игуаин стреля от границата на наказателното поле, но Скорупски спаси. Аржентинецът, който отблизо два месеца не се е разписвал, продължава да е бавен и предвидим. В 27-ата минута при една от редките си атаки Болоня застраши Донарума. Ветеранът Паласио стреля, но вратарят изби.

Чалханоглу подобно на Игуаин демонстрира много слаба форма, като това пречеше на гостите да измислят нещо смислено в атака, въпреки че играеха през цялата първа част в половината на "рособлу".

През второто полувреме нещата не се промениха. Игуаин, Чалханоглу и Кутроне пробваха далечни изстрели, които минаха далеч от целта. Блерим Джемали влезе за домакините, а Кастийехо смени Кутроне.
Мачът вървеше без положения и с превес за Милан, когато в Бакайоко си изкара два жълти картона за кратък период, оставяйки гостите с човек по-малко в 76-ата минута
Това вдъхна увереност на Болоня. Играчите на Индзаги за първи път започнаха да атакуват, а талантливият Рикардо Орсолини подсили атаката.

22 Болоня - Милан

Нарушение на Франк Кесие му костваше жълт картон, който го вади от домакинството на Фиорентина. Това е пореден проблем за Гатузо, който няма да разчита на двамата си титулярни опорни халфове срещу "виолетовите".

При центрирането от фаул късметът беше на страната на Милан и Донарума спаси гостите в 84-ата минута.

В последните минути Болоня започна да вярва в успеха, но се размина с трите точки в последната минута на продълженията, когато бившият нападател на "червено-черните" Матия Дестро пропусна с глава.

Така срещата завърши без победител, а домакините прекъснаха серията си от пет поредни загуби срещу "Ил Дяволо". През уикенда Милан приема Фиорентина, а Болоня гостува на Парма.

БОЛОНЯ - МИЛАН 0:0