Курек се контузи, но Ники Пенчев спаси Онико и донесе победа (видео + снимки)

Голямата звезда на полския волейбол Бартош Курек изигра поредния си силен двубой.

За гейм и половина Бартош Курек заби 12 точки (1 ас, 4 блока, 41% ефективност в атака), а неговият клуб Онико (Варшава) поведе с 1:0 и 21:17 като гост на Ястрежебски Венгел в Ястжемие-Здруй, но получи травма на коремните мускули и заради силните болки напусна играта.

Възпитаниците на Стефан Антига поведоха лесно с 2:0 гейма, но домакините, които на практика бяха изоставени точно преди този мач от наставника си Фернандо Де Джорджи, съумяха да изравнят до 2:2 гейма.

В тайбрека като основен волейболист за гостите се появи и националът Николай Пенчев, който стабилизира посрещането на Онико и гостите успеха да стигнат до крайния успех в мача с

3:2 (22:25, 25:17, 19:25, 20:25, 15:11)

в мач от 12-ия кръг на полската Plus Liga.

Това бе втора поредна победа за Онико след присъединяването към тима на Бартош Курек и Николай Пенчев.

Българският посрещач записа 4 точки (40% ефективност в атака, 11% перфектно и 22% позитивно посрещане).

За MVP  на мача бе избран световния шампион Бартош Кволек, който заби 28 точки (6 аса, 3 блока, 58% ефективност в атака, 13% перфектно и 41% позитивно посрещане).

Френският национал Жулиен Линеел се отличи с 19 точки (2 аса, 1 блок, 55% ефективност в атака, 19% перфектно и 37% позитивно посрещане), а Гжегош Кошок добави още 15 точки (3 аса, 5 блок, 64% ефективност в атака).

Успехът бе 9-и за Онико от началото на сезона и с актив от 26 точки Николай Пенчев и съотборниците му заемат второто място във временното класиране. Ястрежебски Венгел допусна едва трета загуба и с мач по-малко и 22 точки е 4-и.

ЯСТРЕЖЕБСКИ ВЕНГЕЛ (ЯСТЖЕМБИЕ-ЗДРУЙ) - ОНИКО (ВАРШАВА) 2:3 (22:25, 17:25, 25:19, 25:20, 11:15)