Дунав изпусна два мачбола и измъчи сериозно вицешампиона Монтана в Русе (статистика)

Новакът във волейболната Суперлига на България Дунав (Русе) измъчи сериозно вицешампиона Монтна в мача си от предпоследния 10-и кръг от първия полусезон, но допусна загуба с 2:3 (25:22, 17:25, 20:25, 25:21, 16:18).

Успехът бе 6-и за Монтана от началото на сезона и с актив от 15 точки вицешампионите заемат 5-о място във временното класиране. Дунав допусна 7-а загуба и с 10 точки е на 9-а позиция. В последния 11-и кръг от полусезона монтанчани са домакини на Миньор (Перник), а Дунав е домакин на другия новак - Дея спорт (Бургас). Срещите са в петък (21 декември).

Дунав поведе в резултата с 1:0 гейма, а после съумя да изравни до 2:2 гейма и вкара двубоя в тайбрек. В него възпитаниците на Даниел Пеев поведоха и съумяха да дръпнат и с 13:10. Русенци не само, че изравниха при 13:13, но и стигнаха до мачбол при 14:13- Монтана изравни при 14:14, но възпитаниците на Петър Шопов стигнаха до втори мачбол. Гостите отново изравниха и в крайна сметка стигнаха до успеха в тейбрека с 18:16 и в мач с 3:2 гейма.

Много силен мач за Монтана изигра Аспарух Аспарухов, който заби 24 точки (3 блока, 4 аса, 40% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане) за победата. Отлично се представиха и украинският диагонал Виталий Бондар (4 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака) и Златко Кьосев (1 ас, 53% ефективност в атака и 68% позитивно посрещане), които добавиха по 22 точки за успеха.

За домакините от Дунав Данаил Милушев също реализира 24 точки (48% ефективност в атака). Ангел Павлов (1 ас, 50% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане) и опитният Костадин Стойков (2 блока, 2 аса, 41% ефективност в атака и 34% позитивно посрещане) се отчетоха с 18 и 17 точки, но и това не помогна за успеха.

ДУНАВ - МОНТАНА 2:3 (25:22, 17:25, 20:25, 25:21, 16:18)
ДУНАВ: Константин Нечев 3, Данаил Милушев 24, Костадин Стойков 17, Ангел Павлов 18, Милен Минчев 6, Васил Атанасов 5 - Антон Василиев-либеро (Стоян Вулджев, Цанко Цанков, Евгени Григоров, Владимир Христов 4, Симеон Добрев-либеро)
Старши треньор: ПЕТЪР ШОПОВ
МОНТАНА: Сергей Андриевский 2, Виталий Бондар 22, Златко Кьосев 22, Аспарух Аспарухов 24, Иван Латунов 8, Стефан Чавдаров 9 - Кристиян Петров-либеро (Иван Дамянов 4, Денимир Димитров)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.