Меси с хеттрик и две асистенции при разгром на Барса (видео)

Отборът на Барселона постигна внушителна победа с 5:0 като гост на Леванте в двубой от 16-ия кръг на Примера дивисион и излезе еднолично на върха във временното класиране с актив от 34 точки. В герой за каталунците се превърна Лионел Меси, който се отчете с две асистенции и три попадения между 43-ата и 60-ата минути. По едно попадения отбелязаха Луис Суарес и централния защитник Жерар Пике в края.

Така Барса остави зад себе си Севиля и Атлетико Мадрид, които имат по 31 точки, докато Леванте остана осми с 22.

Началото на мача беше интензивно, като футболистите на Леванте владееха повече топката и търсеха пътя към вратата на Тер Стеген. В 5-ата минута Еманюел Боатенг беше изведен чудесно и стреля, но стражът на Барселона отрази удара.

Каталунците стигнаха до ъглов удар, но нищо интересно не последва пред вратата на Ойер. Последва втори, изпълнен от Лионел Меси, като Вермален насочи топката с глава, но неточно. Самият Меси пробва мерника си, като стреля с левия крак, но не му достигна точност.

Двубоят продължи във високо темпо, като атаките към двете врати не стихваха. В рамките на минута в средата на първото полувреме футболистите на Леванте пропуснаха две добри възможности, като и в двете беше замесен Боатенг. В 25-ата минута Барселона получи право на пряк свободен удар, като зад топката застана Меси. Ударът му от около 25 метра обаче попадна право в ръцете на стража на Леванте.

Домакините стигнаха до най-добрата си възможност след половин час игра, когато Боатенг разтресе напречната греда. Това стресна играчите на Ернесто Валверде, които вдигнаха осезаемо оборотите. Меси проби през центъра и стреля, но слабо. Минута по-късно отново аржентинецът проби, като увлече четирима футболисти на Леванте и този път успя да насочи топката пред вратата, откъдето Луис Суарес я прати в мрежата с перфектен завършек.
Две минути преди края на първата част Меси беше изведен в коридор отдясно, нахлу в наказателното поле и с удар по земя удвои резултата.

Барселона стигна до трети гол само две минути след подновяването на играта, като негов автор отново стана Лионел Меси. В 60-ата минута аржентинецът оформи своя хеттрик, като в основата на гола беше Суарес. Уругваецът се пребори за топката с футболист на Леванте, намери с далечно диагонално подаване Видал, който върна топката към Меси и аржентинецът отблизо не сбърка.

Барселона заигра още по-освободено, докато домакините отчаяно търсеха поне почетен гол. В 78-ата минута Меси опита да увеличи головата си сметка като стреля от пряк свободен удар, но топката мина над вратата. Десет минути преди края аржентинецът подаде отлично към Луис Суарес след контраатака, но уругваецът не беше концентриран и не намери вратата. Малко по-късно и домакините имаха своя момент, но Тер Стеген спаси удара на Майорал. Домакините останаха с човек по-малко четвърт час преди края, след като Ерик Кабако беше изгонен с червен картон за нарушение срещу Дембеле.

В самия край на редовното време в изненадващ голмайстор за Барселона се превърна централния бранител Жерар Пике. Атаката тръгна именно от него, като домакините имаха претенции за игра с ръка на испанския национал при овладяването на топката в собственото наказателно поле. Пике напредна с топката, стигна до наказателното поле на Леванте, където получи топката от Меси и се разписа за крайното 5:0.

Леванте - Барселона 0:5
0:1 - Суарес 35