Лайпциг загърби неуспеха в ЛЕ и е готов да измъчи Байерн (видео)

Отборът на РБ (Лайпциг) демонстрира, че веднага е превъзмогнал злощастното си отпадане от Лига Европа. В среща от 15-ия кръг на Бундеслигата тимът на Ралф Рангник срази Майнц 05 с 4:1 на свой терен и се доближи на 2 точки до Борусия (Мьонхенгладбах) и Байерн (Мюнхен), които делят втората позиция.

Домакините дръпнаха с 2:0 още до 19-ата минута след два гола на Юсуф Поулсен, но срещата не беше решена. В 38-ата Карим Онисиво върна едното попадение и после стана интересно.

Лайпциг играеше по-добре, но и гостите даваха всичко от себе си. “05” бяха на крачка от изравнителен гол в 73-ата минута, когато Даниел Брозински отлично завъртя топката от фал, но тя мина на сантиметри от гредата.

Само минута по-късно защитата пред Робин Центнер сгреши при изнасянето на топката - след настойчива игра от страна на Поулсен - след което Тимо Вернер излезе сам срещу вратаря и покачи на 3:1.

Германският национал, който беше в конфликт с треньора си в РБ, остави най-красивото за края. В 88-ата минута Вернер реализира четвъртия гол след забележително изпълнение.

Успехът е добре дошъл за настроението на Разенбалшпорт, който в сряда ще гостува на Байерн (Мюнхен).

Майнц е на десета позиция и до паузата го очакват тежки съперници в лицето на Айнтрахт (Франкфурт) и Хофенхайм.