Фиорентина спечели дербито на Тоскана след пълен обрат (видео)

Фиорентина спечели дербито на Тоскана! Футболистите на Стефано Пиоли се наложиха с 3:1 над Емполи в среща от 16-ия кръг на Серия “А”. “Ла Виола” стигна до пълен обрат, след като губеше в резултата до 40-ата минута. В 24-ата минута Раде Крунич изведе “адзурите” напред, а пет минути преди края на първото полувреме Кевин Миралас възстанови равенството. Голове на Джовани Симеоне в 59-ата и Браян Дабо в 78-ата минута позволиха на Фиорентина да спечели трите точки.
Преди срещата отборът на Емполи почете бившия капитан на Фиорентина Давиде Астори, който почина в началото на месец март. Наставникът на "адзурите" Джузепе Якини поднесе букет пред сектора с фенове на домакините. След днешния двубой “Ла Виола” заема 8-о място във временното класиране с актив от 22 точки, а Емполи е 14-и с 6т. по-малко.
В 18-ата минута гол на Фиорентина бе отменен. Левият краен защитник на “Ла Виола” Кристиано Бираги засече с глава центриране на Федерико Киеза, но попадението му не бе зачетено заради положение на засада. В 23-ата минута тимът от Флоренция пропиля добра възможност за гол след центриране на Кевин Миралас, при което Виктор Уго, останал сам в наказателното поле, не успя да насочи топката във вратата. Още при следващата атака гостите от Емполи поведоха в резултата. Франческо Капуто навлезе в наказателното поле, след което пусна центриране по земя към втора греда, а там Раде Крунич успя да изпревари защитниците в лилаво и да отбележи.
В 40-ата минута футболистите на Стефано Пиоли успяха да заличат пасива си. Джовани Симеоне пробяга няколко метра с топка в крака, след което изведе Кевин Миралас, а белгиецът прати изстрела си точно под горната греда, където Иван Проведел нямаше шанс да се намеси.
През втората част отборът на Фиорентина имаше тотално надмощие, което успя да материализира на два пъти. В 59-ата минута Кевин Миралас разтегли играта на левия фланг, а там Кристиано Бираги веднага центрира в наказателното поле, където Джовани Симеоне с глава не пропусна да изведе “Ла Виола” напред в резултата.
Две минути по-късно стражът Иван Проведел трябваше да се намесва при опасен удар на Федерико Киеза. В 76-ата минута Франческо Капуто успя да играе с глава след центриране на Раде Крунич, но ударът му бе париран от Албан Лафонт. Две минути по-късно Фиорентина вкара трети гол на Емполи.
Солова акция на Браян Дабо, който пробяга няколко метра с дрибъл, завърши със силен удар по земя от границата на наказателното поле, при който Проведел не успя да се намеси адекватно. Така “Ла Виола” спечели дербито на Тоскана, като се изкачи до осма позиция във временното класиране.
В следващия кръг Фиорентина гостува на Милан, а Емполи приема Сампдория.