ЦСКА 1948 одобри деца на кастинг

Децата в ЦСКА 1948, родени през 2006 и 2007 година, изиграха контрола срещу столичната академия ДИТ. Двубоят се проведе в събота на спортен комплекс ПЖИ и завърши с минимална победа за гостите с 1:0.

"Целта на учебната игра беше да се обърне специално внимание на одобрените деца от кастинга „Стани звезда в ЦСКА!“, провел се преди седмица. Както споменахме, половината от 20-те селектирани са сред най-малкия набор в армейската школа. В рамките на цялата седмица те тренираха наравно със своите връстници, като треньорът Йордан Юруков реши да изпробва талантите в истински мач, където да покажат възможностите си срещу реален противник", пише на официалния сайт на "червените".

Срещата започна с натиск на младите "армейци", които на два пъти имаха шанс да открият, но не успяха. Следващите минути преминаха равностойно, като топката често сменяше своя притежател и се задържаше предимно в центъра.

Постепенно играчите на ДИТ успяха да изнесат играта още по-далеч от вратата си и в 25-ата минута стигнаха до фаул в близост до наказателното на „червените“. Зад топката застана Генчев, който нацели страничния стълб.

До края на полувремето възпитаниците на Йордан Юруков държаха гостите в наказателното им поле, но до гол не се стигна.

Втората част започна с промени и в двата състава, а резултатът бе открит след три минути игра. Нападател на „динамитите“ се озова сам срещу стража на ЦСКА и не сгреши – 0:1 за ДИТ.

Десет минути по-късно пасивът на "армейците" бе удвоен, но главният съдия отмени попадението заради засада. Поради ниските температури и честите смени, до нов гол не се стигна и срещата завърши с минималното 0:1 за Академия ДИТ.

За възпитаниците на Юруков предстои едномесечна пауза, като отборът се събира отново на 14 януари за първа тренировка през новата календарна година.