Али Соу и късметът спасиха ЦСКА-София срещу Ботев Пд на "Армията" (видео+галерия)

ЦСКА-София надигра с 2:1 Ботев (Пловдив) в мач от 20-ия кръг на Първа лига, който се проведе на много тежкия терен на "Армията". В герой за червените се превърна нападателят Али Соу, който вкара два гола през първия половин час. Малко след второто попадение таранът, стартирал за сметка на Мауридес, получи контузия и бе заменен.

В 68-ата минута Ботев реализира за крайното 2:1. Червените обаче трябва да благодарят както на своя голмайстор, така и на сериозната доза късмет, съпътствал ги през целия сблъсък. Първият им гол дойде след като топката отскочи от ледена буца, прехвърли Димитров, който иначе щеше да я избие без особени проблеми и попадна право на главата на Соу.

26 ЦСКА-София - Ботев (Пловдив)

В 90-ата минута пък Стивън Петков вкара след подаване на Балтанов, но попадението правилно бе отменено заради много тънка засада на халфа на канарчетата.

Иначе двубоят трябваше да започне в 17:30 ч., но заради тежките метеорологични условия стартира с час и половина закъснение с цел теренът да бъде изчистен. Лошото състояние на тревното покритие обаче взе три жертви. Освен Али Соу с травми принудително напуснаха Йордан Минев и Рубен Пинто.

В началните минути двата тима си размениха по една опасна ситуация. Първо дълъг пас към Али Соу рикошира в крака на Перейра и за късмет на играещия в този мач като централен защитник играч на канарчетата топката излезе в корнер. В 10-ата минута пък Серкан Юсеин овладя пред наказателното поле, финтира много добре Чорбаджийски и върна към Неделев, който шутира от 18 метра, но защитник на червените спря изстрела.

Така се стигна до 14-ата минута, в която домакините откриха резултата не и без сериозна доза шанс. Десподов центрира отдясно по земя, топката отиваше в краката на Димитров, който без проблем щеше да изчисти. Тогава обаче топката отскочи от неизчистена снежна буца, прехвърли защитника и попадна точно на главата на Али Соу, за когото не бе проблем да реализира за 1:0.

Само 120 секунди по-късно червените бяха близо до второ попадение. Тиаго центрира от фаул, Бодуров отправи удар с глава, но Кайзер плонжира и изби.

Вторият гол дойде малко по-късно. В 28-ата минута Десподов проби през центъра и пусна великолепно към Али Соу, който копна топката над излезлия да го пресрещне Кайзер за 2:0.

Три минути по-късно голмайсторът напусна терена заради контузия, а на негово място влезе Мауридес.

До края на полувремето нямаше повече интересни положения, но за сметка на това и Ботев извърши принудителна смяна. Йордан Минев получи травма в 44-ата минутаи и бе заменен от Густаво Афонсо.

Шест минути след почивката Ботев имаше идеална възможност да се върне в мача. След опасен пробив на Антонио Вутов топката стигна до Стивън Петков, който предпочете да подава, а не да стреля.

Първоначално червената отбрана се справи, но последва нова атака на канарчетата. При нея Неделев шутира към вратата, топката се удари в ръката на Рубен Пинто и канарчетата поискаха дузпа, но реферът Драгомир Драганов остана безмълвен.

Секунди по-късно Драганов спря опасна контраатака на пловдивчани за да отсъди нарушение на Десподов. Съдията първо извади жълтия картон, но в крайна сметка размисли и не показа такъв на нападателя. Тук остана неясно защо не пусна авантаж.

В 58-ата минута последва изстрел на Вутов, който Черниаускас изби в корнер. Неделев опита да вкара директно от ъглов удар и бе близо до успех, но стражът на червените изби пред голлинията.

По-добрата игра на Ботев през втората част даде резултат в 68-ата минута. Васил Шопов намери непокрития Филипов, който центрира отлично отдясно към Серкан Юсеин и халфът вкара с глава за 2:1.

Секунди по-късно се стигна до трета принудителна смяна. На мястото на контузения Рубен Пинто влезе Жанио Бикел.

В 79-ата минута домакините трябва да благодарят на Стивън Петков, че стреля от малък ъгъл, а не опита пас към непокрития Афонсо. Ако бе сторил това, Ботев щеше да получи дузпа, тъй като Манолев хвана за фланелката своя съперник и го събори на земята, но реферът прецени, че не може да отсъди 11-метров наказателен удар в подобна ситуация и по-скоро бе прав.

До края на двубоя Ботев хвърли всичко в атака и в 90-ата минута Стивън Петков вкара в мрежата на Черниаускас. Той стори това след подаване на Лъчезар Балтанов с глава, но попадението правилно бе отменено заради много тънка засада на халфа, която в крайна сметка спаси ЦСКА-София да не загуби крехката си преднина и две точки.

ЦСКА-СОФИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1