Мартин Атанасов спечели “българското” дерби на Франция

Националът Мартин Атанасов и неговият Шомон записаха 7-а победа във френската Liga АМ, след като се наложиха над Кан с Мартин Мечкаров в състава с 3:1 (25:22, 19:25, 25:21, 25:23) в двубой от 11-ия кръг, който се игра пред 652 зрители в “Пале дьо Виктоар”.

Мартин Атанасов игра цял мач и записа 14 точки (1 блок, 52% ефективност в атака, 12% перфектно и 30% позитивно посрещане) за тима воден от Силвано Пранди. Най-резултатен бе диагоналът на Шомон Уасим Бен Тара с 24 точки (1 ас, 3 блока, 61% ефективност в атака). Американският център Тейлър Ейвърил добави още 13 точки (5 блока, 53% ефективност в атака).

За Кан Мартин Мечкаров се отчете с 8 точки (2 аса, 2 блока, 33% ефективност в атака, 24% перфектно и 41% позитивно посрещане) за два пълни гейма на терена и два, в които бе резерва. Полякът Войчех Ференс завърши с 15 точки (4 аса, 42% ефективност в атака, 12% перфектно и 50% позитивно посрещане).

Така Шомон се изкачи на 4-ата позиция във временното класирането с 18 точки (7 победи, 3 поражения), Кан остава на последното 13-о място с 3 точки (1 успех, 9 загуби).

В следващия 12 кръг, който е и последен за тази година, Атанасов и съотборниците му се изправят срещу Туркоа, а Кан излиза срещу Араго де Сет и Бранимир Грозданов. Двубоите са на 22 и 21 декември.

КАН - ШОМОН 1:3 (22:25, 25:19, 21:25, 23:25)

КАН: Рафаел Коре 2, Ирфан Хамзагич 14, Фойчех Ференс 15, МАРТИН МЕЧКАРОВ 8, Иржи Крал 9, Данийел Конциля 7 - Жереми Мюел-либеро (Жил Ломба 4)
Старши треньор: АРНО ЖОСЕРАН
ШОМОН: Майкъл Сийта 7, Уасим Бен Тара 24, МАРТИН АТАНАСОВ 14, Батист Жейле 7, Тейлър Ейвърил 13, Кевин Родрегес 4 - Блейър Бан-либеро (Матей Патак 4, Жулиен Винкелмюлер 2, Мартин Репак)
Старши треньор: СИЛМАНО ПРАНДИ.