Марица загрява за ВакъфБанк с мач срещу Левски

В отложена среща от първия кръг в Националната волейболна лига, Марица (Пловдив) посреща Левски (София) в зала Колодрума утре вечер, 17 декември, от 18:00 б.в. Двубоят между настоящите шампионки и вицешампионки на България е и последният от програмата на първия полусезон в първенството, както и последен тест за готовността на Жълто-сините за големия им сблъсък с първенеца на света и на Европа ВакъфБанк (Истанбул) в четвъртък.

С петъчната си победа в Казанлък Марица вече си осигури позицията на есенен първенец, но разбира се ще направи всичко възможно срещу Левски да постигне седмата си поредна чиста победа от началото на сезона в НВЛ, с което да “зимува” на върха с перфектен актив без нито един загубен гейм и да се отдалечи още от своите преследвачи в класирането, между които са и Сините от София.

Волейболистките на Левски ще пристигнат в Пловдив, окрилени от чистата си победа във важното за тях и така наречено “вечно дерби” със съгражданките си от ЦСКА (София). В петък, като гости в зала Васил Симов, Сините надиграха Червените с 3:0 гейма, като много силно се представи младата националка Моника Кръстева. Тя стана топреализатор с 18 точки и е най-резултатната волейболистка в лигата от началото на сезона досега с общо 90 точки. Именно от нея Жълто-сините могат да очакват най-големи главоболия в понеделник вечерта. Статистически, Левски разполага и с най-ефикасното посрещане измежду всички отбори в НВЛ, като бившата състезателка на Марица Вангелия Рачковска и нейната съотборничка Мария-Катерина Петкова са на първо и трето място в индивиуалната ранглиста на този елемент, съответно с 44% и 42% добро посрещане.

Съставът на терньора Радослав Бакърджиев е бетониран на третата позиция в класирането за полусезона, с четири победи, 12 точки и 14:6 гейма от шест изиграни срещи. При какъвто и да е резултат от гостуването си на Марица, Левски не може да изпревари втория Берое (Стара Загора), който е с шест победи и 18 точки, и не може да бъде изпреварен от четвъртия ЦСКА, който също е с четири победи и 12 точки, но с геймов актив 12:12.

Съдии на мача Марица – Левски ще бъдат Янчо Станков от Кърджали и Стелян Дончев от Пазарджик.

Официалният видеоканал на Марица в YouTube ще излъчва на живо двубоя за тези, които нямат възможност да бъдат на трибуните в зала Колодрума. Както обикновено, сайтът на клуба пък ще проследи развоя на резултата със статистика на живо тук.