Челси не допусна грешка в Брайтън (видео)

Челси нямаше особени проблеми при гостуването си на Брайтън. Лондончани спечелиха с 2:1, но можеха да победят с далеч по-убедителен резултат. Педро и Азар донесоха преднина на "сините" преди почивката. Тимът на Сари не се възползва от положенията си, като Алонсо удари гредата. Така домакините успяха да се върнат в мача с попадение на Марч в 66-ата минута. Те обаче не успяха да стигнат до нещо повече.

Челси е на четвърто място в класирането, като вече има аванс от три точки пред петия Арсенал, който загуби от Саутхамптън. “Сините” изостават на седем точки от лидера Манчестър Сити. Брайтън е 17-и с актив от 21 точки.

Двата отбора започнаха равностойно, като домакините от Брайтън успяваха да ограничават атаките на съперника, а в същото време и да организират добри нападения на скорост. Съпротивата на “чайките” удържа до 17-ата минута, когато Еден Азар намери пролука в защитата. Белгиецът първо пробва удар, който бе блокиран. Топката се върна при него, той напредна, а след това с отлично подаване намери Педро пред опразнената врата.

Брайтън опита да отговори и имаше добри моменти, но без да застраши Кепа. Най-опасната ситуация бе удар на Марч, който отиде право във вратаря. Челси пък се възползва от грешка на домакините и стигна до второ попадение. Вилиан пресече опит за подаване на Балогун и изведе Азар. Белгиецът напредна и без проблеми удвои аванса на лондончани, като сложи край на серията си от осем мача без гол за тима.

Тимът на Сари заигра още по-спокойно и доминираше, като пропусна да увеличи преднината си преди почивката. Дънк успя да избие с глава топката пред Педро след центриране на Канте. От последвалия ъглов удар Рюдигер засече топката с глава, но кълбото мина покрай гредата. С нов пропуск на Челси започна и второто полувреме. Азар не успя да засече топката в наказателното поле след отлично центриране, а Педро я прати над вратата при добавката.

“Сините” имаха пълен контрол върху двубоя, а в 63-ата минута след страхотен удар на Маркос Алонсо топката се удари в лявата греда. Спокойствието на гостите бе нарушено в 66-ата минута, когато Соли Марч върна интригата в мача. Той получи топката от Бернардо и отблизо я прати в мрежата за 1:2.

Домакините не успяха да натиснат и не затрудниха сериозно съперника в последната част на двубоя. Еден Азар напусна терена с контузия, като бе заменен от Жиру, но белгиецът бе изваден по-скоро превантивно, отколкото заради нещо сериозно.

БРАЙТЪН - ЧЕЛСИ 1:2
0:1 - Педро (17)
0:2 - Азар (33)
1:2 - Марч (66)