Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Лудогорец приключи есенния сезон с победа и рекорд, румънец вкара дежурното си попадение (видео)

Лудогорец приключи есенния сезон с победа. Българският шампион надигра като гост Дунав и записа успех с 2:0. Първото попадение за шампионите реализира Якуб Шверчок в 16-ата минута. В 81-ата Кешерю отбеляза дежурния си гол за 0:2. Гол на "орлите" не бе зачетен заради спорна засада, а освен това разградчани удариха две греди.

Дунав пък имаше претенции за дузпа, като и тази ситуация отново бе дискусионна.

Лудогорец постигна пореден рекорд. До този момент, след изиграни 20 кръга, рекордът на "зелените" бе 50 точки. Днес бе подобрен като отборът от Разград може да се похвали с 51 пункта.

В четвъртата минута Шверчок се освободи в наказателното поле и шутира по диагонала, но за късмет на Станислав Антонов топката профуча на сантиметри от десния стълб.

Домакините отговориха с опасна атака в 15-ата минута. Ахмед Ахмедов центрира остро отляво към Иван Коконов, който отправи изстрел с глава в аут.

Минута по-късно Лудогорец попари своя опонент. Козмин Моци потърси с дълъг пас Вандерсон, Бранимир Костадинов се хвърли на шпагат и спря кълбото. Бразилецът се ориентира бързо в обстановката, напредна и без да се бави намери Шверчок. Полският голаджия засече, но топката се удари в крак на притичал играч на Дунав. Нападателят обаче допута кълбото в мрежата - 0:1!
В 36-ата минута Шверчок не успя да се възползва от изгодна позиция и от границата на наказателното поле шутира слабо.

Доминацията на "орлите" продължи. В 42-ата минута Сисиньо заходи по дясното крило и върна към Клаудио Кешерю. Румънецът пое, но от 2-3 метра не успя да отбележи.

В самия край на първата част гол на Яцек Горалски не бе зачетен, тъй като страничният съдия вдигна флага за засада на Кешерю, като ситуацията бе доста спорна.

Втората част стартира с две опасности пред вратата на домакините. Първо Шверчок излезе на голова позиция, но спря нескопосано и пропиля изгодната ситуация.

Малко по-късно Форстър пропусна от няколко метра, като ударът му с глава излезе в аут.

В 53-ата минута Дунав имаше претенции за дузпа, но съдията остана безмълвен.
В следващата атака и Моци се нареди на опашката с пропускащите, след като от чиста позиция стреля високо над напречната греда.

В 60-ата минута Борислав Балджийски излезе на добра ситуация, но Хорхе Броун се справи с неговия изстрел.

В следващата атака, която бе пред вратата на Дунав, късметът бе на страната на стража Антонов, тъй като Шверчок нацели левия стълб на неговата врата.

В 67-ата минута Дунав отново подложи бранителите на "орлите" на сериозно изпитание. Броун излезе при една дълга топка и вместо да улови, изби. Исмаил Иса не успя да се възползва от грешката на аржентинеца и шутира право в краката на Форстър.

В 81-ата минута доминанът в родното първенство вкара втора гол, след отлична атака. Лукаш Саша изведе майсторски Жоао Пауло, който бе набрал скорост. Нападателят нахлу мощно и в точния момент подаде успоредно на голлинията към Кешерю, който не сбърка от близо за 0:2.

В 90-ата минута удар на Жоао Пауло се спря в десния стълб. При добавката Вандерсон не успя да вкара от няколко метра.

ДУНАВ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Шверчок 16