Юве измъкна дербито с Торино с помощта на дузпа (видео)

Ювентус продължи победния си ход в Серия "А", след като надигра с минималното 1:0 градския съперник Торино в сблъсъка между двата тима от 16-ия кръг. "Бианконерите" се добраха до трите точки с помощта на дузпа, реализирана от Кристиано Роналдо в 70-ата минута. Така те записаха 7-и пореден успех на сметката си и още повече се откъснаха на върха пред преследвача Наполи, който все пак е с мач по-малко.

Торино започна мача със Симоне Дзадза и Андреа Белоти в атака, а Томас Ринкон, Даниеле Базели и Суахило Мейте бяха тримата централни полузащитници.

Масимилиано Алегри пък бе избрал Пауло Дибала, Марио Манджукич и Кристиано Роналдо да действат в предни позиции, а Блес Матюиди, Миралем Пянич и Емре Джан движеха играта в средата на терена.

В началото на мача двата тима действаха по-предпазливо и първата реална голова опасност дойде едва в 15-ата минута. Тогава Кристиано Роналдо отрправи страхотен шут от воле и Салваторе Сиригу трябваше да показва рефлекс под рамката, като в ситуацията дори получи контузия и няколко минути по-късно бе заменен.

При последвалия корнер Емре Джан получи топката на границата на пеналта, но изстрелът му не бе особено добър и мина покрай вратата.

В 33-ата минута и Матия Перин бе поставен под напрежение. При едно центриране от фаул Аднреа Белоти бе изпуснат от защитата и с глава стреля от малък ъгъл, но стражът успя да се намеси решително, а след това блокира и опита за добавка отблизо на Дзадза.

В 36-ата минута Дзадза напредна отляво и стреля от дистанция, като ударът му бе точен, но не затрудни особено Перин.

В 43-ата минута при едно центриране от корнер Джорджо Киелини засече топката на първата греда и само блестящата намеса на стража Салвадор Икасо попречи да се стигне до гол.

В 51-ата минута Белоти стреля от далечна дистанция и след рикошет в защитник кълбото профуча опасно над напречната греда.

В 54-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за задържане на Симоне Дзадза в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията.

Само минута по-късно събитията се пренесоха пред другата врата, където Алекс Сандро центрира по земя към Матюиди, който отблизо засече топката, но със самоотвежена намеса вратарят Икасо предотврати сигурен гол.

В 69-ата минута Симоне Дзадза върна неразчетено назад, Марио Манджукич се възползва, за да отнеме топката и бе препънат от вратаря Икасо за дузпа, която Кристиано Роналдо реализира за 0:1.

Две минути по-късно самият Манджукич успя да прати кълбото във вратата, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 90-ата минута Юве организира красива атака с няколко подавания с пета в предни позиции, но накрая ударът на Роналдо бе блокиран от защитник и попадна в ръцете на вратаря.

С тази победа Ювентус събра актив от 46 точки и комфортно държи първата позиция в класирането. Торино пък остава на 6-ото място с 22 спечелени точки до момента.