Спартак (Плевен) шокира шампиона Левски Лукойл

Отборът на Спартак (Плевен) поднесе голямата изненада на X кръг в Националната Баскетболна Лига, след като днес се наложи при домакинството си на шампиона Левски Лукойл с 90:83 (21:22; 23:24; 20:13; 26:24).

Цветослав Острев беше най-резултатен за победителите – 31 точки, Константин Коев добави 14 точки, а Георги Бързаков и Николай Маринов завършиха съответно с по 12 и 10 точки.

Патрик Рембърт се отличи с „дабъл-дабъл“ за столичани – 26 точки и 11 борби, а Божидар Аврамов добави 16 точки, а братята Калоян и Деян Иванови записаха съответно по 15 и 14 точки.

Още от първия съдийски сигнал двата отбора откриха стрелбището, като за гостите от София точни от тройката бяха Рембърт и Д.Иванов, докато за домакините убийствен мерник демонстрираха Константин Коев и Острев – 9:9. Размяната на успешни атаки продължи до самия край на частта и така след първите десет минути разликата бе само една точка в полза на Левски Лукойл – 22:21.

През втората четвърт столичани успяха за момент да отворят по-голяма преднина в своя полза – 40:32, но отговорът на Спартак беше повече от категоричен – серия от 14:6, с която плевенчани стопиха изоставането си до само две точки на почивката – 44:46.

Възпитаниците на Александър Дяковски изиграха почти перфектна трета четвърт, в която стигнаха до обрат и отвориха разлика от девет точки в своя полза – 76:67, като в заключителните десет минути плевеначани успяха да удържат натиска на съперника и се поздравиха с крайния успех – 90:83.

Спартак – Левски Лукойл 90:83 (21:22; 23:24; 20:13; 26:24)

Спартак: Острев 31, Върбанов 8, Коев 14, Вутев 5, Кочев 8 (Тодоров 2, Маринов 10, Бързаков 12)

Левски Лукойл: Д.Иванов 14, К.Иванов 15, Аврамов 16, Рембърт 26, Робинсон 2 (Великов 2, Маравич 8, Мийович)