Рилски спортист с победа във Варна

Отборът на Рилски спортист (Самоков) се поздрави с нова победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер самоковци се наложиха при визитата си на Черно море Тича (Варна) с 94:76 (31:27; 16:26; 21:14; 26:9) в двубой от X кръг.

Джейлин Дженкинс вкара 20 точки за победителите, Златин Георгиев се отличи с „дабъл-дабъл“ – 18 точки и 11 борби, а Димитър Маринчешки завърши със 17 точки.

Мартин Йорданов беше най-резултатен за домакините – 16 точки, а Мартин Коцев и Веселин Георгиев се отличиха с по 15 точки.

Самоковци започнаха мача със серия от 4:0, но след това последва пълен обрат, след като Кръстев и Георгиев вкараха седем безответни точки за домакините за 7:4. Играта вървеше кош за кош до самия край на периода, като едва в последните секунди баскетболистите на Рилски спортист имаха повече късмет и поведоха с четири точки след успешни стрелби на Маринчешки – 31:27

В началото на втория период „моряците“ се активизираха и след серия от 15:6 стигнаха до пълен обрат - 42:37 точно пет минути преди почивката. Всичко това определено внесе смут сред възпитаниците на Людмил Хаджисотиров, които до края на първото полувреме така и не намериха начин да си върнат лидерската позиция и след първите 20 минути резутатът бе 53:47 в полза на Черно море Тича.

През третата четвърт баскетболистите Рилски спортист реализираха нов обрат, след като значително подобориха представянето си в защита и нападение, като в заключителните десет минути момчетата на Хаджисотиров затвърдиха превъзходството си и се поздравиха с категориен успех -  94:76.