Два гола от корнери измъкнаха Фортуна от дъното

Новакът Фортуна (Дюселдорф) се изстреля от последното място в германския елит, задминавайки Хановер 96 и Нюрнберг. Това стана благодарение на домакинския успех с 2:0 над Фрайбург, който е общо трети за тима от началото на сезона в Бундеслигата.

Само преди седмица Фрайбург беше разгромил РБ (Лайпциг) с 3:0, но този следобед отборът не показа и процент от тогавашната си класа. Футболистите на Фортуна направиха впечатляващо второ полувреме, в което стигнаха и до двата гола. Те бяха реализирани от Каан Айхан след центрирания от корнери. Първо, турският национал забоде с глава в 55-ата минута, а в 79-ата удвои след подаване на Марчин Камински.

Във вторник в Дюселдорф пак ще има мач, но срещу лидера Борусия (Дортмунд).

Фрайбург остава с една победа в последните пет кръга и е на 12-а позиция. През идната седмица тимът среща намиращите се под чертата Хановер 96 и Нюрнберг, което го задължава да не допуска грешки.