Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Уулвс излъга Борнемут и изскочи на седмо място (видео)

Уулвърхамптън победи с 2:0 Борнемут на "Молиньо", благодарение на което изпревари в класирането днешния си съперник и Евертън и се изкачи до седмото място.

Раул Хименес откри резултата в 12-ата минута след подарък от Чарли Даниълс. Това бе единственият точен удар за "вълците" през първата част, в която "черешките" доминираха. В 63-тата минута удар на Станислас от пряк свободен удар срещна напречната греда. Натискът на гостите така и не даде резултат и в добавеното време Уулвърхамптън стигна до втори гол. Целият отбор на Борнемут бе дълбоко в половината на домакините при изпълнение на свободен удар. Центрирането обаче бе изчистено, а Елдер Коща изведе много добре Иван Кабайеро, който преодоля Бегович.

Уулвърхамптън се доближи само на точка зад Манчестър Юнайтед. Борнемут е десети с 23 пункта.