Отличник в ШЛ, но тройкаджия в Германия: Шалке 04 пак се издъни (видео)

Осминафиналистът в Шампионската лига Шалке 04 пак не намери сили да постигне победа в Бундеслигата и е чак на 13-а позиция - само на 3 точки от опасната зона. Този път “кралскосините” едва стигнаха до 1:1 при гостуването си на Аугсбург в среща от 15-ия кръг. Отборът от Гелзенкирхен дори беше по-близо до поражението, отколкото до това да си тръгне с всичките точки.

Вратарят Ралф Феерман направи няколко важни спасявания след удари на играчи на Аугсбург, но пък носи вина за попадението на Михаел Грегорич в 13-ата минута, с което баварците излязоха напред.

С две смени още на полувремето треньорът на “04” Доменико Тедеско промени донякъде представянето на отбора си и в 52-ата минута Даниел Калиджури изравни с далечен шут.

Аугсбург играе силно в много от мачовете си тази есен, но не постига съответните резултати и няма победа в шест поредни кръга, заради което е съсед на Шалке.