Реал Мадрид отново срещу коварни японци в първата си битка за световната купа (видео)

Отборът на Кашима Антлърс е първият съперник на Реал Мадрид на Световното клубно първенство. Японците надиграха днес мексиканския Гуадалахара с 3:2 в Абу Даби и продължават битката в надпреварата. Преди две години Кашима стресна мадридистите на финала на Световното клубно. Тогава “самураите” играха повече от достойно и загубиха след продължения. Паметен ще остане моментът, в който съдията понечи да извади жълт картон на Серхио Рамос, но се сети, че ще е втори и не посмя да изгони капитана на “белите”.
Днешният мач започна много добре за мексиканците, които откриха резултата в третата минута след удар с глава на Анхел Салдивар. В добавеното време на първата част Гуадалахара нямаше късмет и нацели напречната греда. След почивката Кашима взе нещата в свои ръце. В 49-ата минута Риота Нагаки беше оставен сам и завърши светкавична контра - 1:1. В 69-ата Сержиньо отбеляза от дузпа. В 84-ата Хироки Абе направи 3:1 с прекрасен фалцов удар. В 94-ата мексиканците пропуснаха дузпа, но при добавката Лео Силва си отбеляза автогол.

Реал Мадрид и Кашима ще играят на 19 декември в Абу Даби.