Неочаквано от Борусия (М) трябва да се радват на точка (видео)

Отборите на Хофенхайм и Борусия (Мьонхенгладбах) завъртяха 0:0 в двубой от 15-ия кръг на германското първенство. “Сините” бяха много по-настойчиви и със сигурност съжаляват за изпуснатата победа. Въпреки равенството Борусия остава на втора позиция в таблицата, изпреварвайки Байерн (Мюнхен) заради по-добра голова разлика.
Първата добра възможност се появи още в третата минута при корнер пред вратата на гостите. Ян Зомер успя да избие от голлинията след хубав удар на оставения сам Павел Кадержабек. Гладбах отговори в 11-ата минута. Аласан Плеа се освободи в наказателното поле и шутира към близкия ъгъл, където вратарят с голяма доза късмет успя да избие с крак. Домакините бяха по-напористи и до почивката на два пъти опънаха мрежата на своя съперник, но и в двата случая след положения на засада. При първата ситуация засадата беше забелязана веднага, а при втората - след консултация с ВАР.
Второто полувреме започна с още един отменен гол. В 49-ата Борусия стигна до попадение, страничният рефер изчака атаката да завърши и мигновено след това вдигна флага, за да покаже, че е видял засада. В 65-ата Кадержабек изпусна от два метра при атрактивен опит с пета от въздуха, пращайки топката над гредата. Четири минути по-късно Жоелинтон напредна в наказателното поле, стреля по диагонала и нямаше късмет, след като топката се удари в горната част на страничната греда. Хофе продължи да търси гола, докато гостите се примиряваха с действия в защита. В самия край като по чудо домакините не вкараха попадение.