Ияд Хамуд с нов гол в Англия, но Уензди отпадна от Купата на Англия

Българският юношески национал Ияд Хамуд вкара гол за 18-годишните на Шефилд Уензди, но тимът отпадна след драма с 2:3 от Стоук Сити в 3-ия кръг за Купата на Англия за юноши. Домакините от Шефилд Уензди водеха с 2:0 10 минути преди края с головете на Хамуд и резервата Люис Фармър. Но заключителните десетина минути гостите стигнаха до обрат с голове Абдулайе Туре, автогол на Айзък Рийс и буквално в последната секунда шут на Даниъл Малоун.

Преди почивката вратарят Нейтън Бруум направи едно спасяване при удар на бившия нападател на Локомотив (Пловдив). Но роденият през 2001-а година откри резултата три минути преди края на първата част. Той получи топката на границата на наказателното поле и с отсечен удар по земя не остави шанс на вратаря на Стоук. В 71-ата минута появилият се като рецерва Фармър удвои преднината на домакините, но с напредването на мача гостите ставаха все по-агресивни.

11 минути преди края Стоук намали, а след 60 секунди и изравни с нелепия автогол на Рийс. В 83-ата минута дойде и попадението на Малоун за пълния обрат. Ияд Хамуд вече има 14 гола за Уензди във всички турнири, а в тази среща остана на терена цял мач.
Шефилд Уензди нямаше късмет и при 23-годишните.

Българският нападател Преслав Боруков, който е само на 18, се отличи с асистенция при 2:2 като гост на Крю Алекзандра. Боруков асистира на Бен Хюз, който направи 2:2, но и тук Кукумявките допуснаха два гола в рамките на последните 5 минути и изпуснаха победата. Боруков се представи на добро ниво и спечели доста единоборства и високи топки.

Отборът до 23 години на Шеф Уензди е на 8-о място в Северната секция на ПДЛ-лигата с 16 точки, докато Крю е 4-и с 26.