Зимни спортове

Овечкин се развихри и вкара хеттрол във втори пореден мач

15 декември 2018 | 11:09

Александър Овечкин вкара втори пореден хеттрик, а Якуб Врана се разписа при дузпите за успеха на Вашингтон с 6:5 над Каролина като гост. Кепитълс имат 41 точки и водят с 5 преднина в Стобичната дивизия пред Калъмбъс. С днешните три гола той вечеима 28 попадения през сезона, 9 в последните пет мача, както и 13 поредни срещи с точки в тях, изравнен рекорд от сезон 2006/2007.

Травис Бойд и Том Уилсън също се разписаха за защитаващия титлата си Вашингтон в редовното време. Те вкараха три гола в рамките на 5:42 минути във втория период, за да изравнят 4:4. 9:49 минути след началото на третата част Овечкин изведе своите напред за 5:4, а Джъстин Уилямс изравни 6:12 минути преди края на мача за 5:5.

Себастиан Ахо вкара два гола за домакините и подаде за още два, Туево Теравайнен приключи с гол и два паса, а Джордан Мартинук се разписа в 47-ата минута на срещата, за да открие в полза на Херъкейнс. Иначе тимът търпи шесто поражение в последните си седем мача и е на 6-а позиция в Столичната дивизия с 31 точки.

15 декември 2018 | 16:26

Не знам кой и как смени чипа на Овечкин, но от понатежал мързелив блъскач, който само хамалеше по 10 пъти на мач от левия кръг, за сезон и половина той отново се превърна в онова свръхенергично хлапе, което заразяваше с енергията си цялата лига в период 2005-2009. Свали килограми, започна отново да прави страхотни пробиви, тотално изключи лакомията от играта си. Изобщо започна да се превръща в перфектния хокеист и оправда вече всичките очаквания, възлагани му от още от 17-годишна възраст. Вечният му съперник Сид ги оправда доста по-отдавна и сякаш Ови дълго време му беше конкурент само на хартия - Русия срещу Канада, типичен снайпер срещу разностранен център. Но точно от началото на миналия сезон, сякаш по чудо, Овечкин тотално промени много неща и бере плодовете, въпреки че е на 33г. На тази възраст Грецки вече беше средняк, но тогава спортната медицина беше доста по-изостанала. Относно хет-триците - има Господ. Не си спомням в кой мач беше, но Овечкин беше вкарал вече 2 гола и в последните секунди на мача излязоха с Ти Джей Оуши 2 на 1 при опразнена врата. Всички бяха изумени, че Овечкин без да се замисли подаде на Оуши вместо да набучи мощно шайбата и да обере лаврите за вкаран хеттрик. Ето точно този Овечкин се появи в началото на миналия сезон. Точно този Овечкин спря на 49 гола в миналия редовен сезон. Предишният Овечкин щеше в последните мачове от редовния сезон да стреля по 10-15 пъти, само и само да ги направи 50. Новият Овечкин само сподели с усмивка пред медиите "shit happens" и после изведе с Кузнецов отбора си до първа титла. Рейтинг: 7 0

Грациозна доминация 11 януари 2019
Спортната 2018 година бе достатъчно богата на големи събития, красиви истории и героични постижения, но една русокоса млада дама засенчи почти всички с фантастичните си изяви и резултати. Една от най-впечатляващите ...
Цеко Минев: Никога не съм си представял, че ... 16 декември 2018
Цеко Минев, президент на родната федерация по ски, даде интервю за предаването „Код Спорт“ по ТВ+. Официално новият зимен сезон бе открит в Банско, където и този сезон ще ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.