Локо (Пд) прегази Ботев (Враца) за едно полувреме (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) прегази Ботев (Враца) за едно полувреме! "Смърфовете" надвиха врачани с 4:0 в среща от 20-ия кръг на Първа лига. Първият гол за пловдивчани реализира Бирсент Карагарен в 62-ата минута. В 68-ата минута Карагарен асистира за гола на Вилим Посинкович във вратата на врачани. Отново Посинкович бе точен в 81-ата минута след извеждащ пас на Елитон, а в добавеното време Ален Ожболд оформи крайното 4:0. Пред днешната среща "смърфовете" нямаха нито един успех в последните си 6 мача, а в този период врачани събраха 12 точки. Бирсент Карагарен пък сложи край на своята голова суша. В момента пловдвичани заемат 8-а позиция с актив от 25 точки, като изостават на 6 точки от Топ 6. Ботев (Враца) пък е 9-и с точка по-малко.

Още в 6-ата минута на срещата Локомотив (Пд) можеше да поведе в резултата. Бирсент Карагарен проби по десния фланг, след което извади топката към свободния Анте Аралица, но ударът на хърватина бе доста слаб, а също така се отби в крак на защитник. Секунди по-късно Карагарен стреля право в Красимир Костов. Отборът на Ботев (Враца) отговори с добър удар на Даниел Генов, който принуди Мартин Луков да се намесва.

В 13-ата минута Асен Георгиев стреля добре от свободен удар, а Красимир Костов успя на плонжира и да избие с една ръка в корнер. Две минути по-късно Игор Банович се понесе по левия фланг, след което центрира точно на главата на Анте Аралица, но хърватинът стреля право в ръцете на Костов.

В 28-ата минута Йосип Томашевич центрира страхотно от десния фланг, а в наказателното поле Бирсент Карагарен успя да се придвижи първи към топката, но не и да я насочи с глава в очертанията на вратата. Две минути по-късно Димитър Илиев пропусна добро подаване за Аралица, а хърватинът за пореден път не успя да отправи добър удар към вратата на Ботев (Враца).

Пет минути преди края на първата част Бирсент Карагарен намери Вилим Посинкович напълно непокрит на границата на наказателното поле. Крилото пое, навлезе навътре и стреля в далечния ъгъл, а Костов отново запази вратата си суха с добър плонж. В добавеното време на първата част Красимир Костов направи уникално спасяване и отчая домакините от Пловдив. Милош Петрович проби по левия фланг, след което центрира остро между линията на защитата и стража, където Карагарен се измъкна, но стреля право във вратаря от метър разстояние.

Още в първата минута на втората част Спас Георгиев пробва късмета си с удар към вратата на Мартин Луков, който прелетя над напречната греда. В 62-ата минута Локомотив (Пловдив) проби безупречния до момента Красимир Костов. Стивън Езе пусна добро подаване към Димитър Илиев, който пък изведе Бирсент Карагарен зад защитата на гостите.
Крилото на "смърфовете" стреля силно в близкия ъгъл на вратата, а топката се оплете в мрежата, въпреки че Костов успя да я докосне. В 68-ата минута Карагарен асистира на Вилим Посинкович за втория гол във вратата на врачани. Крилото на Локомотив получи добро подаване от Димитър Илиев, след което центрира на границата на наказателното поле, а там Посинкович насочи удара си точно във вратата.

В 77-ата минута изумителен рефлекс на Мартин Луков запази мрежата на "смърфовете" суха. Йордан Апостолов засече с глава добро центриране от десния фланг, а Луков с върха на пръстите си успя да избие. Три минути по-късно отново Луков блокира удар на Апостолов, но този път от границата на наказателното поле. В 81-ата минута Вилим Посинкович вкара втория си гол в мача.

Хърватинът бе изведен с прецизен пас на Елитон, а добрата физика на крилото му помогна да запази равновесие и да отбележи с удар по земя във вратата на Костов. В 84-ата минута Мартин Луков лиши Валери Божинов от гол. Стражът успя да блокира удар на нападателя по земя. Минута по-късно Костов успя да се намеси при опасен удар на Карагарен.
В първата минута на добавеното време "смърфовете" вкараха и четвърти гол. Този път точен бе влезлият от резервната скамейка Ален Ожболд. Елитон стреля от пеналтерията, Костов плонжира, но изби топката в Ожболд, който насочи удара си в далечния ъгъл за крайното 4:0.