Витоша спря победната серия на Черно море (видео)

Отборите на Витоша (Бистрица) и Черно море завършиха наравно 1:1 в среща от 20-ия кръг на Първа лига. "Моряците" излязоха напред в резултата с гол на капитана Георги Илиев в 20-ата минута, а през второто полувреме домакините от Бистрица изравниха чрез Ивайло Лазаров, който отбеляза с глава в 73-ата минута. "Тигрите" сложиха край на победната серия на Черно море, който бе спечелил последните си три срещи от шампионата. "Моряците" бяха победили последователно Етър с 1:0, Берое с 1:0 и Локомотив (Пловдив) с 2:0. След днешното равенство Витоша (Бистрица) ще зимува на 11-а позиция с актив от 20 точки, а Черно море е 6-и с 31т.

50 Витоша (Бистрица) - Черно море
В 11-ата минута изстрел на Наско Милев бе избит на самата голлиния от бранителя на Черно море Мирослав Енчев. Три минути по-късно Дани Кики опита да насочи добър удар в горния десен ъгъл на вратата зад Християн Василев, но топката прелетя над напречната греда.
В 20-ата минута Черно море излезе напред в резултата, а точен за "моряците" бе капитанът Георги Илиев. Юго Кононго проби по левия фланг, центрира към Дани Кики, който не успя да отиграе, а топката достигна към Радослав Василев. Нападателят овладя и извади към свободния Георги Илиев, който стреля, а при удара му рикошет излъга стража Василев.

В следващите минути отборът на Витоша опита да застраши вратата на Георги Китанов, но удар на Ивайло Лазаров премина над вратата. Минута педи края на първата част наставникът на Витоша Росен Кирилов прибегна към принудителна смяна, след като Наско Милев получи разтежение. Младокът бе заменен от Григор Долапчиев.

В 53-ата минута слаб удар на Четин Садула извън наказателното поле не затрудни стража Георги Китанов. В 64-ата минута далечен изстрел на Григор Долапчиев бе спасен от от Василев. Минута по-късно влезлият от резервната скамейка Даниел Кутев направи много сериозен пропуск, стреляйки над вратата от няколко метра. В 63-ата минута Илиас Хасани блокира удар на Лъчезар Котев от границата на наказателното поле.
В 73-ата минута футболистите на Витоша (Бистрица) изравниха резултата с гол на Ивайло Лазаров. Нападателят успя да засече с глава добро центриране на Румен Гьонов от десния фланг, който свари неподготвена защитата на "моряците". В 77-ата минута отборът на Черно море удари греда след удар с глава на Витанов.

В 81-ата минута Даниел Кутев подаде към Стефан Христов, който овладя, успя да залъже защитник на Черно море и стреля, но ударът му премина на сантиметри от левия страничен стълб. Четири минути по-късно Кристиан Узунов надскочи Ради Василев при центриране от ъглов удар, а Георги Китанов бе на точното място, за да спре топката, която влизаше в неговата врата.

Минута преди края на редовното време Стефан Христов направи сериозен пропуск, който лиши "тигрите" от втори гол във вратата на Китанов. Нападателят бе изведен зад гърба на защитата на Черно море, след което стреля силно в долния десен ъгъл, но ударът му излезе в аут.