Мъките на Нюрнберг нямат край

Волфсбург затвърди добрата си форма през последните седмици с важни 3 точки при гостуването на Нюрнберг. "Вълците" се наложиха с 2:0 в първа среща от 15-ия кръг на Бундеслигата и вече са в средата на таблицата. Нюрнберг обаче остана сред последните три в таблицата и няма успех в 9 поредни двубоя.

Точни за Волфсбург бяха Даниел Гинчек в 56-ата минута и Йосип Брекало в добавеното време. За домакините цял мач игра бившият футболист на Лудогорец Вирджил Мисиджан.

През първото полувреме феновете на "Макс Морлок" не видяха нищо интересно. Гостите повече владееха топката, но нито те, нито "франките" стигнаха до чисти голови положения.

В 58-ата минута Гинчек напредна през центъра, справи се с двама бранители и с премерен удар до гредата даде аванс на Волфсбург. Малко преди края гол на Нюрнберг правилно беше отменен за засада, а в последните секунди хърватинът Брекало завърши по перфектен начин бърза контра на "вълците".

В последния кръг за календарната година Волфсбург ще е домакин на Щутгарт, а Нюрнберг ще гостува на Борусия (Мьонхенгладбах).