Левски разби ЦСКА с 3:0 (галерия + статистика)

Левски победи ЦСКА с 3:0 (25:23, 25:17, 25:16) в дербито от 7-ия кръг на Националната волейболна лига  при жените.

43 ЦСКА - Левски

Срещата се игра в зала "Васил Симов" пред погледа на президента на федерацията Данчо Лазаров.

Преди началото на мача във връзка с приключване на активна съдийска дейност петима рефери бяха наградени от НСКВ за принос във волейболното съдийство.

Почетни плакети получиха Бисер Пенков, Благовест Геров, Димитър Маринов, Петър Петров и Тодор Нончев.

Левски започна по-силно срещата. "Сините" взеха добра преднина от четири точки в началото и до края на гейма не изпуснаха водачеството. "Червените" направиха повече грешки, докато "сините" бяха по-стабилни, блокадата им също работеше.

Във втората част гостите отново дръпнаха в резултата. Постепенно ЦСКА изравни при десета точка. В средата на втората част Александра Съйкова, която влезе на полето в първия гейм за домакините, се контузи и напусна принудително. Състезателките на Радослав Бакърджиев отново бяха по-организирани, натиснаха съперника с начален удар и взеха аванс при 20:13, което бе достатъчно да спечелят и втория гейм.

Левски започна много добре и в третия гейм и поведе в 10:2 след силна серия от начален удар на Кристиана Петрова. "Сините" изцяло доминираха и взеха чиста победа над вечния съперник.

ЦСКА - ЛЕВСКИ 0:3 (23:25, 17:25, 16:25)