Стефани Стоева и Габриела Стоева отпаднаха след трета загуба на финалния турнир в Гуанчжоу

Европейските шампионки на двойки Стефани Стоева и Габриела Стоева допуснаха трета загуба в група "В" и отпаднаха от финалния турнир на осемте най-добри за сезона от Световните серии в Гуанчжоу (Китай) с награден фонд 1.5 милиона долара.

Българките претърпяха поражение от Со Хе Ли и Сън Чан Шин (Република Корея)
с 14:21, 21:14, 9:21 за 66 минути.

Двубоят започна равностойно, но след 8:8 азиатките постепенно изградиха аванс до 15:10 и след това без особени затруднения стигнаха до успеха в първия гейм.

Във втората част също вървеше оспорвано до 10:10, след което сестри Стоеви поведоха с 16:12, а след това те изравниха резултата след серия от пет последователни разигравания.

В решаващия трети гейм южнокорейките рано дръпнаха с 10:4 и до края контролираха събитията на полета, за да спечелят.

Стефани Стоева и Габриела Стоева завършиха на последното четвърто място в групата при дебюта си в надпреварата на най-добрите през сезона.

Световните шампионки Маю Мацумото и Вакана Нагахара (Япония) завършиха на първо място с три победи, а Со Хе Ли и Сън Чан Шин останаха втори с два успеха и едно поражение. Двата дуета продължават на полуфиналите.