Реал Мадрид прегази Барса в Евролигата (видео)

Защитаващият титлата си Реал Мадрид разгроми Барселона с 92:65 в испанското дерби от 12-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Домакините поведоха с 53:30 на почивката и до края доминираха. Трей Томпкинс реализира 17 точки и спечели 7 борби за Реал Мадрид. Антъни Рандолф добави 16, а Джейси Каръл се отчете с 15 точки. Тома Юртел беше най-резултатен за Барселона с 16 точки. Кевин Пангос вкара 11. Реал е на второ място в класирането с 10 победи и 2 загуби, а Барселона е с 6-6 на седма позиция.

Отборът на Фенербахче постигна 11-и успех след 92:85 срещу Армани Милано (Италия) и е едноличен лидер в подреждането. Марко Гудурич завърши с 20 точки за Фенербахче. Ян Весели добави 17 и 5 борби, а Жофри Лаверн се отчете с 15 точки. За италианците с 31 точки (6 тройки) и 6 асистенции се отличи Майк Джеймс. Артурас Гудайтис и Миндаугас Кузминскас вкараха по 13. За турския тим това беше осма поредна победа в турнира и девета поредна срещу Армани от сезон 2013/2014 насам.

Макаби Тел Авив загуби от гостуващия Баскония със 79:81. Испанският тим губеше с 10 точки в третата част, но спечели мача след забивка на Венсан Поарие 11 секунди преди сирената. За Баскония се отличи Торнике Шенгелия с 20 точки и 5 асистенции, Мат Джанинг добави 16. Скоти Уилбекин и ДиАндре Кейн бяха най-резултатни за Макаби Тел Авив с по 13 точки.

В класирането води Фенербахче с 11 победи и 1 загуба, пред Реал Мадрид с 10-2, ЦСКА (Москва) с 10-2, Анадолу Ефес с 8-4, Олимпиакос със 7-5 и други.