Славия се забавлява срещу Верея, изпрати с четири гола 2018 година (видео+галерия)

Носителят на Купата на България за 2018 година Славия ще посрещне в повече от приповдигнато настроение предстоящите празници. В първи двубой от последния за тази година кръг в Първа професионална лига футболистите на Златомир Загорчич разгромиха с 4:0 аутсайдера в елита Верея (Стара Загора).

На стадион "Васил Левски" в столицата "белите" можеха да отнесат с много по-голям резултат заралии, но на три пъти гредата им попречи да ликуват. Все пак с четирите отбелязани попадения, дело на Янис Карабельов (17'), Богомил Цинцарски (28', автогол) и Илиан Мицански (67', 72'), Славия записа първи успех в последните си три срещи.

С тях най-старият столичен клуб събра 24 точки в актива си и поне временно се настани на деветата позиция, с равен брой точки с осмия Ботев (Враца). С поредната си загуба тази кампания пък Верея остана на дъното, без нито един записах успех в изминалите вече 20 кръга и само 5 точки на сметката си.
Отборът на Славия, който може да се похвали с осветление на своя стадион в "Овча купел", започна вихрено мача, като още до 40-ата секунда на два пъти вече бе уцелил гредата. Първо Илиян Мицански овладя една трудна топка пред вратарското поле и стреля, но намери левия страничен стълб на Богомил Цинцарски. При последвалата добавка Георги Йомов намери същата греда. В 5-ата минута Галин Иванов повтори “упражнението”, като в случая с много хубав удар от границата на наказателното поле разтресе напречния стълб.
Логичното все пак се случи в 17-ата минута. Защитата на Верея не се ориентира добре при една центрирана отляво топка, тя попадна в Мицански, който с едно докосване веднага я свали назад към Янис Карабельов. Младият талант на Славия я пое, финтира защитник, след което стреля слабо, но топката рикошира в играч в синьо и за негово щастие се озова в мрежата зад Цинцарски.

В 28-ата минута "белите" отново бяха близо до втори гол, но този път Цинцарски и защитата пред него се намесиха добре и предотвратиха попадението. Секунди по-късно обаче именно вратарят на заралии сгреши фатално. Младят страж не се намеси по най-убедителния начин след недотам силен удар на Галин Иванов и по много нелеп начин прати топката в собствената си мрежа.

В 35-ата минута Стефан Ашковски опита по много ефектен начин да направи класическа преднината на най-стария столичен клуб. Македонецът пое топката пред наказателното поле, завъртя се, след което технично прехвърли Цинцарски, но не намери очертанията на вратата му. Така, при резултат 2:0 в полза на домакините, двата състава се прибраха в съблекалните.

Близо час пък бе нужен на Верея, за да отправи първия си точен удар по посока вратата на Славия. Стергиакис обаче бе на мястото си и се намеси добре, след като капитанът Здравко Илиев проби отдясно и стреля мощно. Пет минути по-късно лидерът на "белите" Галин Иванов отново бе много близо до гола, но сантиметри го разделиха от четвъртото му попадение този сезон.
Макар и не дело на Иванов, трети гол във вратата на старозагорци падна. Негов автор стана бившият национал Илиян Мицански, който се озова непокрит във вратарското поле и с техничен удар за трети път огорчи младия страж на заралии. Пет минути по-късно играят в германската Бундеслига нападател за втори път записа името си сред голмайсторите.

Вторият гол на Мицански бе четвърти негов през настоящата кампания, като по този начин той се превърна в първия играч на Славия с подобно постижение. До началото на тази среща водещ реализатор на "белите" бе капитанът Галин Иванов, който има три гола на сметката си. Националът на няколко пъти бе близо до реализирането на четвърти, но късметът му обърна гръб.

До края на двубоя столичани стигнаха до още няколко опасности пред вратата на старозагорци, но нов гол във вратата на Богомил Цинцарски не падна. Въпреки това Славия записа много изразителен успех, а Верея - поредна тежка загуба.

4:0 Мицански 72'

Славия: 32. Стергиакис, 25. Александров, 3. Марем, 38. Гамаков, 19. Велковски, 8. Шоколаров, 10. Карабельов (23. Узунов 83'), 35. Йомов, 33. Иванов (к) (20. Кръстев 76'), 37. Ашковски (17. Цветанов 71'), 22. Мицански
Старши треньор: Златомир Загорчич

Верея: 22. Цинцарски, 3. Коуроупис, 4. Мачадзе, 5. Косут, 15. Василиев (к), 33. Йоргенсен, 28. Александер, 32. Рюстемов, 8. Станчев (30. Аличков 83'), 11. Вушорович (21. Илиев 46'), 77. Мартинович (9. Маламов 46')
Старши треньор: Небойша Миличич

Жълти картони: Ашковски (Славия); Рюстемов (Верея)
Главен съдия: Петър Костадинов, Добрич
Стадион: “Васил Левски”, София