Шок за РБ (Лайпциг) в Група В

Отборът на РБ (Лайпциг) може да съжалява, че не се класира за 1/16-финалите на Лига Европа, след като завърши наравно 1:1 с Розенборг в последна среща от груповата фаза на турнира. Четири минути преди края немците бяха попарени от гол на Торе Региниусен с глава, който коства класирането на РБ (Лайпциг) в следващата фаза. Преди това Матеус Куня изведе немския клуб напред в резултата с красиво попадение в 47-ата минута. След изиграването на всички срещи в Група В РБ Залцбург завършва на първо място с максимален актив от 18 точки, следван от Селтик с 9, РБ (Лайпциг) със 7т. и Розенборг с 1т.

Първа по-добра ситуация в срещата дойде в самия край на полувремето. Минута преди края на първата част отборът на РБ (Лайпциг) удари напречната греда. Изстрел на Вили Орбан с глава намери горната греда на вратата зад Андре Хансен.

В 47-ата минута Брума намери Матеус Куня пред наказателното поле на гостите. Полузащитникът пое, бутна топката веднъж, след което стреля, а ударът му, при който имаше докосване от противников защитник, попадна точно под гредата за 1:0. В 62-ата минута изстрел на Поулсен от състава на Лайпциг бе париран с добър плонж от стража на Розенборг. В 78-ата минута Юсуф Поулсен бе в изгодна позиция за гол, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В 86-ата минута Биргер Мелинг премина като на шега през трима защитници на РБ (Лайпциг), за да достигне до аутлинията, откъдето пусна меко центриране към Торе Региниусен, който надигра Вили Орбан и Ибрахима Конате и отбеляза с глава. В следващите минути силите на домакините от Лайпциг не достигнаха за втори гол и така те се сбогуваха с турнира Лига Европа.