Байер Леверкузен прегази АЕК Ларнака (видео)

Байер Леверкузен прегази АЕК Ларнака с 5:1 като гост в последен мач от груповата фаза на Лига Европа. Немският тим първи пусна кръв в 26-ата минута, след като Давид Катала изведе домакините напред в резултата с глава. След това „аспирините“ бяха пълни господари на терена. Точни за Байер до почивката бяха Доминик Коор в 28-ата и Лукас Аларио в 41-ата минута. През второто полувреме немският тим вкара още три гола.
Отново Коор вкара в 68-ата минута, а Паулиньо в 78-ата и Аларио в 86-ата оформиха крайното 5:1. Така Байер завършва Група А с актив от 13 точки, следван от Цюрих с 10, АЕК Ларнака с 5 и Лудогорец с 4. В 26-ата минута защитата на Байер Леверкузен се пропука при едно центриране от левия фланг на Факундо Гарсия, което намери Давид Катала между Александър Драгович и Вендел, а нападателят с глава отбеляза за 1:0.
На гостите от Леверкузен им бяха необходими само две минути, за да заличат пасива си. „Аспирините“ проведоха атака като по учебник, при която Доминик Коор и Исаак Телин направиха 2 двойни подавания, а Коор с добър удар преодоля стража на АЕК. В 41-ата минута Байер Леверкузен получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение на Йоан Труолс срещу голмайстора Коор.
Зад топката застана Лукас Аларио, който не сгреши от точката за дузпа. В 68-ата минута отново Доминик Коор бе главно действащо лице в мача. Полузащитникът вкара втория си гол в срещата след много добро центриране на Леон Бейли от ъглов удар. В 78-ата минута немският тим вкара четвърти гол във вратата на АЕК.
Страхотно дълго подаване на защитника Александър Драгович намери в предни позиции Паулиньо, който изскочи зад защитата на домакините и не пропусна да отбележи. В 86-ата минута Лукас Аларио вкара втория си гол в мача. Нападателят вкара с прецизен удар от границата на наказателното, с което оформи крайното 5:1.