Малмьо ликува след успех над Бешикташ (видео)

Отборът на Малмьо се класира за 1/16-финалите на Лига Европа, след като си тръгна с победа от гостуването си на Бешикташ. Шведите се наложиха с 1:0 над турския тим, а единственото попадение в срещата бе дело на Маркъс Антонсон в 51-ата минута. В 65-ата минута пък Рикардо Куарешма остави отбора си с човек по-малко след необмислено влизане в краката на противников състезател. Така Малмьо продължава напред в турнира с актив от 9 точки, а Бешикташ завършва трети с 2 точки по-малко.

Бешикташ влезе силно в мача и още в 11-ата минута изстрел на Юсал се отби в страничната греда. Веднага след това Вагнер Лав бе много близо до това да открие резултата, но този път бразилецът нацели напречната греда. В 51-ата минута Малмьо изненада тима на Бешикташ с много добра атака. Точно с четири подавания гостите от Швеция успяха да достигнат до вратата на турците и да поведат в резултата. Маркъс Антонсон бе изведен по много добър начин зад защитата на Бешикташ от своя съотборник Маркус Розенберг и останал очи в очи със стража Лорис Кариус, не сбърка. В 65-ата минута Рикардо Куарешма остави отбора си с човек по-малко след безразсъдно влизане в краката на Франц Брорсон.

В добавеното време се създадоха още три чисти голови положения в мача. Първо страхотна намеса на Лорис Кариус предотврати сигурен втори гол в неговата врата след удар на Андерс Кристиансен от близка дистанция. Отново Кристиансен не успя да се разпише с хубав удар, който прелетя близо до страничната греда, а в последната минута на добавеното време Бешикташ можеше да изравни с човек по-малко, но Ларин не успя да насочи удара си в очертанията на вратата.