Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

6 от 6 за Айнтрахт след обрат на "Олимпико"

Отборът на Айнтрахт Франкфурт си тръгна с победа от стадио „Олимпико“, след като надигра Лацио с 2:1  в последна среща от Група Н на Лига Европа. Немският тим постигна пълен обрат, след като изоставаше в срещата с 0:1. Точен за Лацио бе Хоакин Корея в 56-ата минута, а за обрата на Айнтрахт попаденията реализираха Мият Гачинович в 65-ата и Себастиен Алер в 71-ата минута. Това бе шести успех в шест мача от груповата фаза на Лига Европа за немския клуб.

Първата по-добра ситуация в мача пред една от двете врати дойде в 31-ата минута, в която Риза Дурмиси получи добро подаване, преодоля противников футболист, но ударът му премина покрай страничната греда. През почти цялата първа част „орлите“ владееха топката по-дълго, но не успяваха да застрашат вратата на Айнтрахт.

В 56-ата минута домакините от Лацио поведоха в резултата с гол на Хоакин Корея. Нападателят получи добро подаване в коридор от Луис Алберто, успя да се измъкне зад защитата на немския тим, след което преодоля Фредерик Рьонов, насочвайки топката в обратния му ъгъл. В 63-ата минута Луис Фелипе направи самопожертвователен шпагат, за да блокира добър удар на Николай Мюлер, останал сам срещу Прото.

В 65-ата минута Мият Гачинов отбеляза гол, който накара гостуващата публика да изригне. Полузащитникът пое топката, освободи се от двама футболисти на Лацио и с удар от границата на наказателното поле, който попадна право в сглобката, преодоля Прото. Две минути след гола на Айнтрахт „орлите“ можеха отново да поведат, но Риза Дурмиси не успя да преодолее Рьонов, останал очи в очи със стража.

В 71-ата минута гостите от Германия направиха пълен обрат, но при гола на Алер останаха сериозни съмнения, че нападателят е бил в положение на засада. Голмайсторът Гачинов пое топката пред наказателното поле, след което, без да гледа, пусна добър пас зад защитата, където Алер преодоля Прото без проблеми. Така Айнтрахт записа шеста победа в шест мача и завърши група Н с пълен актив от точки – 18. Лацио пък финишира на втора позиция с 9 точки.