Везенков игра 4 минути при успех на Олимпиакос

Олимпиакос постигна седма победа в Евролигата по баскетбол за мъже. Гръцкият тим победи гостуващия Анадолу Ефес (Турция) с 88:81 (25:12, 23:34, 17:22, 23:13) в среща от 12-ия кръг на надпреварата. Домакините стигнаха до успеха след по-добра игра в последната четвърт.
Българският национал Александър Везенков започна като титуляр за Олимпиакос, но игра само 3:38 минути. Той спечели 2 борби, но не успя да се разпише. За Олимпиакос Аксел Тупан реализира 19 точки, а Никола Милутинов добави 15. Василие Мицич се отличи Анадолу Ефес с 24 точки, а Шейн Ларкин вкара 20.
Олимпиакос е на пето място със 7 успеха и 5 поражения, а Ефес на четвърто с 8-4.
В руското дерби от Евролигата ЦСКА Москва победи Химки с 88:74 (24:17, 25:23, 26:13, 13:21) и записа десети успех в 12 мача. Американецът с български паспорт Дий Бост се отличи с 5 точки, 5 борби, 7 асистенции и 1 отнета топка за 23:48 минути. За победителите Даниел Хакет записа 14 точки, а за Химки 18 реализира Стефан Маркович. ЦСКА Москва е на второ място в класирането с 10-2, а Химки заема 13-а позиция с 4-8.