Генк разби Сарпсборг и спечели групата си (видео)

Отборът на Генк записа убедителна победа с 4:0 над гостуващия Сарпсборг в последна среща от груповата фаза на Лига Европа.

Домакините започнаха ударно мача с два гола за 5 минути. Зиньо Гано откри резултата още във 2-ата минута след центриране на Алехандро Посуело, а само три по-късно Джоузеф Паинтсил удвои аванса на своя тим. През втората част белгийците довършиха съперника си с нови два гола от статични положения в рамките на четири минути. В 64-ата Сандер Берге вкара след центриране от пряк свободен удар, а три по-късно при изпълнение на корнер Джоузеф Айду с глава оформи крайното 4:0.

Така Генк завърши на първо място в група I с 11 точки и ще продължи да играе в турнира и през пролетта. Втори завърши Малмьо с 9 пункта, а третият Бешикташ със 7 и последният Сарпсборг с 5 отпадат от Лига Европа.