Лаказет поведе младите "артилеристи" към пета победа в групите на Лига Европа (видео)

Арсенал завърши участието си в груповата фаза на Лига Европа с пета победа, след като надделя икономично с 1:0 над Карабах на "Емиратс". Лондончани вече си бяха осигурили класирането в следващата фаза, но днес си гарантираха и първото място в Група Е. Единственото попадение отбеляза Александре Лаказет в 16-ата минута.

Унай Емери бе направил девет промени в своя състав, като единственото Сократис и Лаказет запазиха местата си в сравнение с двубоя с Хъдърсфийлд. Капитанът Лоран Косиелни се завърна сред титулярите за първи път от месец май, когато получи тежка травма. Месут Йозил също започна, а Мартинес застана на вратата. 17-годишният Букайо Сако също получи шанс.
Симеон Славчев започна като титуляр за гостите.
Още в деветата минута Сака опита техничен удар с левия крак от 20-ина метра, но Вагнер успя да избие.

В 17-ата Славчев сгреши пред наказателното поле на гостите, позволявайки на Нкетиа да му отнеме. Последният намери Йозил, който пусна топката на пътя на Лаказет. Французинът задържа добре, след което стреля в далечния ъгъл - 1:0. Този гол съвсем успокои домакините, които завършиха полувремето в тренировъчно темпо, без да бъдат обезпокоявани от своя съперник, който очевидно целеше просто да допусне по-малко попадения във вратата си.
В 65-ата минута Майтланд-Найлс развинти бранителите на Карабах по десния фланг, след което поднесе топката на младия Сака, но неговият удар премина встрани от целта.
1/4 час преди края Нкетиа засече с глава центриране на Сака, пращайки топката във вратата на гостите за втори път, но това попадение правилно бе отменено заради засада.
Минута преди края Сака пропусна най-чистата възможност в мача, след като получи от Нкетиа, но останал сам срещу Вагнер, стреля в лицето на вратаря, който спаси.
Арсенал завършва на първо място в Група Е с актив от 16 точки. Спортинг има 13, а Ворскла Полтава и Карабах завършиха кампанията с по едва три пункта.