Попето и Спартак (М) останаха на дъното след загуба от Виляреал (видео)

Тимът на Виляреал надигра с 2:0 като домакин Спартак (Москва) и завърши на първо място в класирането в Група “G” на Лига Европа. Испанците събраха 10 точки, а головете тази вечер отбелязаха нигериецът Самуел Чуквезе (11) и камерунецът Карл Токо Екамби (48). Хауме Коста от Виляреал получи червен картон в самия край на мача, но това не промени нищо. Московчани останаха на последното четвърто място в групата с 5 точки. На втора позиция се нареди Рапид (Виена) с 10 точки, а трети е Глазгоу Рейнджърс с 6.

Българският национал Ивелин Попов записа цял мач за Спартак, но не успя да помогне на тима си да продължи напред в турнира. Така Попето и компания ще се концентрират върху представянето си на вътрешната сцена до края на сезона.

В 11-ата минута футболист на Виляреал опита удар от дъгата на наказателното поле, топката се отклони от негов съотборник и попадна много удобно право в Самуел Чуквезе. 19-годишният нигерийски талант не пропусна да се възползва и даде аванс на “Жълтата подводница” в резултата.

Три минути след почивката камерунският нападател Карл Токо Екамби отбеляза гол за 2:0. Домакините сътвориха хубава атака, при която Екамби получи възможност да стреля от близко разстояние и с хладнокръвен удар изпрати топката в мрежата.

ВИЛЯРЕАЛ - СПАРТАК (М) 2:0
1:0 Чуквезе (11)
2:0 Екамби (48)