Първи реакции след решението за допускане на фенове на Левски на дербито

Атлетико Паранензе спечели Копа Судамерикана

Атлетико Паранензе спечели първи голям трофей в историята си, след като триумфира във втория по сила в Южна Америка турнир Копа Судамерикана. Бразилският отбор победи на финала колумбийския Хуниор с 4:3 след дузпи.

Двата отбора не излъчиха победител в двата мача - първата среща в Колумбия завърши 1:1, при същия резултат приключи и реваншът в Куритиба. Пабло откри резултата за Атлетико на реванша в 26-а минута, но колумбийският национал Гутиерес изравни в началото на втората част.

В продълженията Хуниор можеше да спечели, но Харлан Барера пропусна дузпа. При наказателните удари Фуентес и Гутиерес изпуснаха за Хуниор, а Тиаго Елено реализира решителната дузпа, с която Атлетико спечели с 4:3.