Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Чикаго прекъсна серия от осем поредни загуби

Лидерът в Тихоокеанската дивизия Калгари победи Филаделфия с 6:5 след продължение в мач от Националната хокейна лига и записа шеста победа в последните седем мача.

Калгари губеше с 3:5, но успя да изравни с голове на Шон Монахан и Расмус Андерсон в последната минута на редовното време, а в продължението Джони Годро донесе победата с 13-ия си гол за сезона.

Матю Ткачук се отличи с четири асистенции за Флеймс, а Монахан добави два гола и асистенция.

Чикаго се наложи над Питсбърг с 6:3 и прекъсна серия от осем поредни загуби.

Джонатан Тейвс записа гол и две асистенции за успеха и стана 16-ият действащ играч в НХЛ, който достига 700 точки за един отбор.

Лас Вегас надигра Ню Йорк Айлендърс с 3:2 в друга среща от тази нощ. Томаш Носек вкара победния гол в началото на третия период. Джонатан Маршесо и Уилям Карлсон също се разписаха за рицарите, които записаха 10-а победа в последните 13 мача.

Антони Бовилие и Адам Пелек вкараха головете за Айлендърс.

Анахайм спечели категорично с 6:3 срещу Далас. Онджей Каше реализира първия си хеттрик в НХЛ за победата.

Анахайм губеше с 2:3 до средата на третата част, но с три бързи гола в рамките на три минути обърна мача и записа пета победа в последните си шест мача.