Бенфика каза "чао" на ШЛ с измъчена победа (видео)

Бенфика се сбогува с Шампионската лига след измъчена, но напълно заслужена победа с 1:0 над АЕК в среща от последния кръг на Група “Е”. Aлекс Грималдо вкара гола чак в 88-ата минута. Той реализира от пряк-свободен удар, отсъден за нарушение, за което пък Костантинос Галанопулос получи втори жълт картон. Португалският тим завършва на трета позиция със 7 точки и продължава в Лига Европа, а гърците са последни без актив. Победител в групата в Байерн (Мюнхен) с 14 точки, а Аякс остана втори с две по-малко.
Съдбата и на двата отбора беше ясна още преди този сблъсък. И все съперници излязоха с идеята да оправдаят очакванията. Първото полувреме обаче мина в тона на досегашните резултати на двата отбора - безинтересно и на моменти разочароващо. Играчите в червено имаха предимство във владението на топката, но не стигаха до опасности, защото отбраната на гърците действаше солидно. Едва към края на тази част гостите решиха, че е време да опитат шанса си в търсенето на гол, но се задоволиха само с един шут.

Втората част беше съвсем друга. Лисабонци атакуваха доста по-опасно, редяха положение след положение и удариха две греди чрез Харис Сеферович. Усилията им се отплатиха чак в края, когато Грималдо демонстрира какъв добър изпълнител на удари е.
Това беше мач №100 за Бенфика в турнира.