Шампионска Лига

Сане изведе Сити до обрат (видео)

13 декември 2018 | 00:08 - Обновена
С два гола на Льорой Сане Манчестър Сити стигна до обрат срещу Хофенхайм и победа с 2:1 в последния си мач от груповата фаза на Шампионската лига. “Гражданите” завършиха на първо място в група “F” и очакват съперника си на осминафиналите.

Тимът на Гуардиола имаше предимство през голяма част от срещата и създаде доста положения. Домакините обаче започнаха да доминират, след като Хофенхайм поведе в 16-ата минута. Тогава Крамарич откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение на Лапорт. Габриел Жезус и Николас Отменди удариха греда след удари с глава, а изстрел на Джон Стоунс бе спасен от Бауман.

Сане изравни от пряк свободен удар в самия край на първото полувреме. Германецът изведе Сити напред след час игра, като завърши отлична контраатака и отбеляза осмия си гол от началото на сезона.

Венсан Компанивлиза Венсан Компани
77' Жоелинтон  Жоелинтонжълт картон
70' Леонардо Битенкурт  Леонардо Битенкуртизлиза
Ишак Белфодил  Ишак Белфодилвлиза
Олександър Зинченкоизлиза Олександър Зинченко  64' Флориан Грилич  Флориан Гриличжълт картон
Фабиан Делфвлиза Фабиан Делф
63' Денис Гайгер  Денис Гайгеризлиза
Надием Амири  Надием Амиривлиза
Льорой Санегол Льорой Сане  61'
Джон Стоунсизлиза Джон Стоунс  46' Джошуа Бренет  Джошуа Бренетизлиза
Кайл Уокървлиза Кайл Уокър  Рейс Нелсън  Рейс Нелсънвлиза
Льорой Санегол Льорой Сане  45'
16' Андрей Крамарич  Андрей Крамаричдузпа