Ал Аин се класира за четвъртфиналa на Cветовното клубно първенство

Домакинът Ал Аин се класира за четвъртфиналите след драматична победа над Тийм Уелингтън в плейофния мач от Cветовното клубно първенство по футбол.

Отборът от ОАЕ губеше с 0:3, но успя да изравни до 3:3 и да спечели при дузпите с 4:3.

Новозеландците, които са шампиони на зона Океания, започнаха силно и набързо поведоха с 3:0 с голове на Марио Барсия, Аарън Клапъм и Марио Илич.

В 36-а минута гол на Ал Аин бе отменен чрез ВАР, но в самия край на първото полувреме домакините започнаха обрата с попадение на Цукаса Шиотани.

През втората част попадения вкараха Тонго Думбия и Маркус Берг.

Равенството 3:3 се запази и след продълженията, а при дузпите Берг изпусна за Ал Аин, но вратарят на тима Халид Еса се превърна в герой, спасявайки ударите на Ангъл Килколи и Джъстин Гъли и класира Ал Аин за четвъртфиналите.

Там отборът от ОАЕ ще срещне тунизийския Есперанс, а победителят от тази среща ще се изправи срещу шампиона на Южна Америка Ривър Плейт.

В другия четвъртфинал ще играят Кашима Антлърс и Гуадалахара, а победителят от този мач ще спори на полуфиналите с Реал Мадрид.