Ман Юнайтед приключи груповата фаза със загуба от Валенсия

Валенсия стана поредният отбор, който през този сезон създава сериозни проблеми на Манчестър Юнайтед. Испанците, които са 15-ти в първенството, спечелиха с 2:1 на "Местая". Отборът на Жозе Моуриньо си бе осигурил класиране за следващата фаза и мениджърът даде почивка на много от основните си играчи. Валенсия се възползва от това и стигна до победата.

Солер откри резултата в 17-ата минута, а в началото на втората част Фил Джоунс си отбеляза автогол. Малко преди края влезлият като резерва Маркъс Рашфорд отбеляза почетно попадение за гостите. Срещата бе ръководена от съдийска тройка от България, водена от главния съдия Георги Кабаков.

“Червените дяволи” завършиха на второ място в група “H”, на две точки зад лидера Ювентус, който също загуби - с 1:2 при гостуването си на Йънг Бойс. Валенсия остана на трета позиция и през пролетта ще играе в Лига Европа.

Ман Юнайтед започна с желание, но бързо се видя, че мачът няма да се развива по този начин. Домакините вкараха срещата в темпо, което ги устройваше и успя да поведе. В 17-ата минута Солер с нисък удар прати топката покрай Ромеро.

До средата на първото полувреме “червените дяволи” нямаха отправен удар към вратата на съперника. Миши Батшуай пък пропусна да удвои аванса на испанците. След отлично центриране на Пичини белгийският нападател прати топката над вратата. Малко по-късно домакините още веднъж бяха близо до нов гол, но и този път Юнайтед се размина.

Отборът на Моуриньо получи великолепен шанс да изравни в 38-ата минута. Фелаини свали топката след ъглов удар, а Погба не успя да я удари добре и тя мина покрай гредата. Атаките на Валенсия обаче бяха далеч по-опасни, а Парехо пропусна поредната възможност.

В самото начало на втората част тимът на Марселиньо поведе с 2:0 след автогол на Фил Джоунс. Бранителят се опита да изчисти топката под натиска на Батшуай, но я насочи към мрежата покрай Ромеро.

Моуриньо пусна в игра Рашфорд и Лингард и отборът се активизира в последната част на срещата. Далечен удар на Погба отиде право във вратаря, а малко по-късно Рашфорд с глава стреля неточно. Три минути преди края английският национал прати топката в мрежата с глава след центриране на Лингард. В самия край Мата дори можеше да изравни. Той получи топката от Погба и опита да отиграе със странична ножица. Испанецът не уцели добре кълбото и то мина малко встрани от вратата.

ВАЛЕНСИЯ - МАН ЮНАЙТЕД 2:1
1:0 - Солер (17)
2:0 - Джоунс (47-авт)
2:1 - Рашфорд (87)