Левски Лукойл стартира със загуба втората фаза на ФИБА Къп (ГАЛЕРИЯ)

Българският шампион Левски Лукойл стартира с поражение участието си във втората фаза на европейския клубен турнир ФИБА Къп, след като тази вечер възпитаниците на Константин Папазов отстъпиха при домакинството си на Ирони Нес Циона с 89:98 (24:25; 15:21; 24:26; 26:26).

Патрик Рембърт беше най-реултатен за българите – 25 точки, а Божидар Аврамов и Деян Иванов добавиха съответно по 18 и 14 точки.

Крис Доув вкара 18 точки за гостите от Израел, а ДеКуан Кук и Голан Гут добавиха по 16 точки.

Столичани не започнаха двубоя по най-добрия възможен начин, след като позволиха на съперника да реализира серия от 6:0 за три минути игра. Първите точки за Левски Лукойл дойдоха след два успешни наказателни удара на Божидар Аврамов, като до края на периода момчетата на Константин Папазов успяха почти изцяло да заличат изоставането си и след първите десет минути разликата в полза на гостите бе само една точка – 24:25.

Домакините стигнаха до пълен обрат в началото на втората четвърт след точни стрелби на Аврамов и Маравич, но след това играчите на Левски отново отстъпиха инициативата и до почивката отборът на Ирони Нес Циона стигна до най-голямата разлика в своя полза до този момент в мача – 46:39.

Началото на второто полувреме отново не бе особено добро за българския шампион и разликата стана двуцифрена – 40:50, като до края на периода Левски Лукойл така и не намери верния път към обрата и след 30 минути разликата от края на първото полувреме се запази – 63:72.

Баскетболистите на българския шампион вдигнаха оборотите в последната четвърт и се доближиха само на четири точки от съперника - 89:93, но силите и времето не им стигна за нещоповече и последния съдийски сигнал прозвуча при 98:89 в полза на Ирони Нес Циона.

Левски Лукойл - Ирони Нес Циона 89:98 (24:25; 15:21; 24:26; 26:26)

Левски Лукойл: Аврамов 18, Д.Иванов 14, К.Иванов 7, Рембърт 25, Робинсън 10 (Маравич 4, Мийович 11, Великов)

Ирони Нес Циона: Браун 14, Кук 16, Доув 18, Дън 12, Гът 16 (Брандвейн 3, Кадир 4, Лий 10, Питсхън 5, Соломон)