Националният отбор по баскетбол за момчета до 15 години стартира със загуба на Балканиадата

Националният отбор на България по баскетбол за момчета до 15 години стартира с поражение на Балканските игри в Клуж Напока. Националите не успяха да противодействат на високите състезатели на домакина Румъния и загубиха с 69:85. Българите бяха равностойни през първото полувреме, но силите им не стигнаха след почивката и логично отстъпиха. Те овладяха с 20 борби по-малко от съперника си (37:57) и отстъпваха физически, макар да направиха по-малко грешки - 13 срещу 18. Агресията на тима се изрази и в цели 13 откраднати топки, но съперникът взе цели 16 борби в нападение. Денис Камбуров беше най-резултатен за българския тим с 14 точки. 12 наниза Николай Нинов, а по 11 добавиха Томас Читадзе и Димитър Евгениев.